Zdevastované Bahamy, přes 20 mrtvých a 70 tisíc lidí bez jídla, vody i obydlí

Hurikán Dorian, který pustošil minulý týden Bahamy si zatím vyžádal více než dvě desítky obětí. Tato čísla pravděpodobně nejsou konečná, počet obětí zatím není možné přesně určit. Část souostroví je pod vodou a 70 tisíc lidí se nyní potýká s problematikou nedostatku jídla a pitné vody.

Okolo 17 osob zahynulo na ostrově Abaco, dále pak tři lidé na ostrově Grand Bahama a tři další zemřeli v nemocnici na New Providence. OSN zatím uvolnila milion dolarů na nezbytné věci k přežití pro cca 70 tisíc lidí, kteří jsou bez pitné vody, jídla i ubytování.

Bahamy zažily nejničivější hurikán 

Od dob moderního měření byl hurikán Dorian prakticky nejsilnější bouří s rozsáhlými následky. Dorazil na souostroví v neděli, kdy vítr dosahoval 300 km v hodině. Největší ránou pro Bahamy bylo, když se hurikán téměř zastavil a další den pustošil Bahamy. Část souostroví je pod vodou a 70 tisíc lidí bez domova.

Dorian prošel již fází zeslábnutí a nyní zase nabírá na síle s doprovodem větru o rychlosti 185 km v hodině. Hurikán by mohl v příštím týdnu ovlivnit počasí i v Evropě.