Za záchranářským vrtulníkem byl vidět kouř. Pilot musel nouzově přistát

Pilot vrtulníku ústecké letecké záchranné služby musel nouzově přistát v poli nedaleko Mostu. Nepotvrzená informace mluví o prasklé lopatce turbíny v levém motoru. Následný únik oleje měl pak způsobil zahoření. Z toho důvodu byl vidět za strojem kouř. Nikomu z posádky se nic nestalo.

Posádka letecké záchranné služby Ústeckého kraje letěla v odpoledních hodinách k nehodě formule na okruhu v Mostě. Pozemní posádky pilotovi vrtulníku řekly, že se mu kouří z levého motoru. Závadu signalizoval i palubní počítač. Pilot Kamil K. se proto rozhodl nouzově přistát v poli nedaleko Mostu. V tu chvíli nebylo jasné o jak závažnou závadu jde. Přistání ale nebylo jednoduché, komplikovaly ho dráty elektrického vedení. Z bezpečnostních důvodů se pilot rozhodl nepokračovat v letu na nejbližší letiště, ale raději přistál co nejdříve na poli. Pozemní posádka si převzala pacienta na okruhu a převezla jej do nemocnice. Muž nebyl v ohrožení života.

Ve vrtulníku letěly celkem čtyři osoby, žádná z nich neutrpěla zranění. O jakou přesnou závadu se jednalo zatím není jasné. Firma DSA dodá během dne náhradní vrtulník. Porouchaný stroj byl po nouzovém přistání odtažen do servisu.

Nouzové přistání záchranářského vrtulníku

Zveřejnil(a) AKTU news dne Čtvrtek 18. dubna 2019

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..