AKTU news
73 members
230 photos
2 videos
3 files
6 links
Informační kanál zpravodajské agentury AKTU.cz
Download Telegram
to view and join the conversation
Slovenská policie podle listu Sme obvinila exprezidenta Andreje Kisku v souvislosti s jeho rodinnou firmou KTAG. Kiska stíhání odmítá.
Ester Ledecká vyhrála Ve sjezdu v Lake Louise. Startovala s číslem 26 a přesto dokázala všechny ostatní závodnice porazit. Poprvé v kariéře tak vyhrála závod v elitním seriálu.
Rusko bylo kvůli dopingu na 4 roky vyloučeno z olympiády i Mistrovství světa. Zákaz se týká zejména olympijských her v Tokiu 2020 zimní olympiády 2022 v Pekingu a světových šampionátu a v různých sportech. Zákaz je kvůli dopingovému skandálu, jehož posledním dějstvím byla manipulace z daty z moskevské laboratoře. O zákazu rozhodl výkonný Výbor světové antidopingové agentury
Aktuálně hoří v skanzenu Řepora v pražských Řeporyjích. Kompletně shořel jeden dům a kolárna.
Ve fakultní nemocnici v Ostravě se střílelo, na místě jsou i zranění. Z Prahy startuje vrtulníkem útvar rychlého nasazení
Zemřela švédská zpěvačka Marie Fredrikssonová (†61). Lidé ji znají z dua Roxett. Podlehla rakovině, s níž dlouhá léta bojovala a kvůli které dokonce ukončila svou hudební kariéru.
Naléhavá výzva veřejností. Policie pátrá po osobním vozidle Ford Focus stříbrné barvy 7B3 6121. V autě cestují zřejmě 3 muži podezřelí ze spácháni závažné tr. činnosti. Vozidlo se může pohybovat na Brněnsku ve směru od Třebíče. Volejte linku 158, posádku auta se nesnažte zadržet.
Zhruba před hodinou vyhlásil generál Haftar útok na Tripoli v Libyi. Podle pozorovatelů se také mobilizují jednotky Francie Egypta a Řecka. Pozorovatelé v Libyi tvrdí, že důvodem je krytí útoku na Tripoli. Haftar ( velitel Libyjské národní armády) utočí na vládu Sarraje v Tripoli.
Policie obvinila expremiéra Petra Nečase z křivé výpovědi v kauze vojenského zoravodajství. Nečas lhal podle policie proto, aby kryl svoji současnou manželku Janu Nečasovou, dřive Nagyovou.
Hackerský útok ochromil doly OKD. V pondělí neznámý hacker napadl síť a vyřadil tak všechny počítače. Těžba uhlí stojí.
Letadlo společnosti BEK AIR se 100 lidmi na palubě při vzletu z letiště v Kazachstanu havarovalo a narazilo do dvoupatrove budovy. Na místě jsou záchranaři.
Meteorologové vydali výstrahu před mrznoucí mlhou. Ta by mohla zkomplikovat situaci na silnicích zejména v pátek ráno. Už teď policie eviduje několik nehod, kde hraje roli námraza a špatná viditelnost.
Hromadná nehoda sedmi aut uzavřela dálnici D1 na 210 km směrem na Vyškov. Policie hlásí silné náledí.
Tomáš Řepka opustil brány plzeňské věznice
Ukrajinský Boeing 737 směřující do Kyjeva z Teheránu havaroval po vzletu kvůli technickým problémům, informovala o tom íránská média.

Informace z radaru letu ukazují, že let Ukrajina International Airlines PS752 náhle zmizel po vzletu z letiště Imam Khomeini v Teheránu těsně po šesté místního času. Na palubě bylo údajně 180 cestujících a posádka. Jejich osud v této chvíli není znám.
Z kanadské metropole Ottawy je hlášena střelba, jež si vyžádala mnoho zraněných. Policie vyzvala občany, aby se místu vyhnuli.
Dve tramvaje se srazily na prazskem Pohorelci. Nehoda se obesla bez zraneni.
40 mil od Manily na Filipinach bouchla sopka. Úřady evakuovali tisíce lidí
Několik lidí se lehce nadýchalo kouře při požáru vagónu v Ejpovická tunelu. Požár by měl být lokalizován. Foto: Krimi Plzeň