AKTU news
82 members
292 photos
3 videos
3 files
9 links
Informační kanál zpravodajské agentury AKTU.cz
Download Telegram
to view and join the conversation
V souvislosti s násilným trestným činem na Lanškrounsku policisté pátrají po Liborovi Souhradovi. Je nebezpečný!
3 lidé zemřeli po srážce vlaku a auta na železničním přejezdu u Nýřan. V autě bylo i dítě
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se po třech týdnech objevil na veřejnosti. Podle tiskové agentury KLDR se účastnil slavnostního otevření továrny na hnojiva v provincii Severní Pchjongan.
V pankrácké věznici se rozšířil černý kašel. 21 vězňů bylo nakaženo a společně s nimi i jeden dozorce .
Při požáru bytu v Ostravě zemřely dvě děti. Jedno se podařilo svědkům požáru zachránit. Příčina je v šetření
Dítě v ohrožení ❗️

Policisté pátrají zejména na Mělnicku po pěti měsíčním dítěti. V textu je samozřejmě překlep. Zdánlivé stáří není 5 až 6 let, ale 5 až 6 měsíců.
Babiš: Česko vyhostilo dva ruské diplomaty kvůli kauze Ricin

Kauza byla smyšlená, byla důsledkem sporů mezi pracovníky ruské ambasády, jeden z nich zaslal cíleně BIS smyšlenou informaci o plánovaném útoku proti českým politikům, říká premiér Andrej Babiš.
Mikrobus sboru dobrovolných hasičů havaroval u obce Předhradí na Chrudimsku. Na místě je 6 zraněných, převážně dětí.
Silný déšť zatopil celou řadu domu, silnic a způsobil komplikace na celé řadě míst České republiky. Nejhorší situace je především na Šumpersku a Uničovsku, kde je rychlý vzestup hladin řek. V bouřkách někde za tři hodiny napršelo i 70 mm srážek. Potok Merta v Sobotíně a Oslava v Dlouhé Loučce na Šumpersku v noci stouply na třetí povodňový stupeň, hladiny dalších řek a potoků jdou nahoru.
Nehoda autobusu na nádraží ve Slaném má tragické následky, i přes veškerou péči záchranářů zemřel osmiletý chlapec. Autobus tady najel do zastávky.
Na základní škole ve slovenském městě Vrútky v okresu Martin zaútočil zatím neznámý muž na pracovníky školy. Podle policie měl útočník pobodat ředitelku a jejího zástupce, který zraněním podlehl. Zranit měl i několik žáků.
U Struhařova na benešovsku došlo k dopravní nehodě autobusu a vlaku. Došlo ke zranění desítek lidí. Silnice byla uzavřena. Na místo vzlétl i vrtulník LZS.
V tuto chvíli jsou již zcela uzavřeny všechny komunikace do obce Višňová - Předlánce na Liberecku. Policisté zde odklánějí dopravu. Místním občanům ve spolupráci s hasiči dávají doporučení, aby byli připraveni na evakuaci a také, aby se z důvodu jejich bezpečnosti nezdržovali v blízkosti vodních toků. Několik lidí už bylo evakuovano.
Celkem 5 osob zemřelo na českých silnicích během této noci ze soboty na neděli. Dvě osoby zemřely u Mochova, jedna osoba u Máslovic obě obce jsou ve Středočeském kraji, a dvě osoby zemřely u Šluknova v severních Čechách.
Aktuálně v Praze vykolejily dva vlaky poté, co třetí srazil osobu v kolejišti. Připravujeme podrobnosti.
K vážné nehodě dvou vlaků u Českého Brodu vyrazili vsechny slozky IZS. Na misto byla vyslana i posadka LZS. Na pomoc byla vyslana i prazska ZZS a svoji pomoc poslali i Hasiči z Prahy. Predpoklada se větší pocet zraněných mezi kterými jsou i děti
Bleskové povodně po silné průtrži mračen ochromily centrum Rakovníka ve Středních Čechách. Lokální záplavy kompletně zatopily ulici pod viaduktem