AKTU news
85 members
261 photos
2 videos
3 files
6 links
Informační kanál zpravodajské agentury AKTU.cz
Download Telegram
to view and join the conversation
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ let QR 289 z Doha do Prahy se neúspěšně pokusil o přistání v Praze. V tuto chvíli letí jinam
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ Zlínský kraj - komunikace I/50 mezi Uherským Brodem a Bánovem je v tuto chvíli neprůjezdná. Vlivem silného větru je na vozovce převrácený nákladní automobil. Policisté budou odklánět provoz.

Počet výjezdu hasičů se navýšil na stovky po celé České republice. Jde především o spadlé stromy, které komplikují silniční a železniční dopravu.
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ ČEZ Distribuce eviduje desítky poruch na vedení vysokého napětí.

Přibližně 12 tisíc odběrných míst je bez elektřiny.
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ Na Prachaticku zranil člověka strom, který spadl na zaparkované auto. Bez proudu jsou na celém území Česka stovky tisíc domácností. Orkán Sabine slábne a přes Čechy se pomalu přesouvá do Polska. Druhá vlna by měla přijít před druhou hodinou.
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ V Litovli aktuálně hasiči odstraňují naplaveniny stromů a větví které vytvořily nebezpečnou překážku na mostu v ulici Vítězná. Upozornili na to hasici z Olomouckého kraje na svém Twitteru.
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ V České Třebové Orkán shodil střechu pivovaru. Naštěstí bez zranění. Na celém území Česka stále hasiči zasahují u padlých stromů. Někdy dokonce stromy spadly na zaparkovaná auta či domy.
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ V souvislosti s druhou vlnou orkánu Sabine, který se prohnal přes Českou republiku mají hasiči 200 procentní nárůst zásahu. V Klánovicích spadl na děti na dětském hřišti strom. Jeden chlapec byl odvezen do nemocnice.
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ Policie: Karlovarský kraj - Na silnici č. 230 u Nové Vsi na Sokolovsku došlo zřejmě vlivem zhoršených povětrnostních podmínek ke smrtelné dopravní nehodě. Na místě všechny složky IZS. Komunikace bude po dobu vyšetřování nehody zcela uzavřena.
⚠️ Orkán Sabine ⚠️ Celé Severní sídliště v Mladé Boleslavi se ponořilo do tmy. Mělo by se jednat cca o 4000 domácností. V tuto chvíli není známá příčina blackoutu.
🥇Na mistrovství světa v Salt Lake City obhájila Martina Sabliková titul v závodě na 3000 metrů. Získala zlatou medaily !
Všichni pacienti kteří se vrátili Wu-chanu, s podezřením na Koronavirus, byli propuštěni z karantény z nemocnice na Bulovce. Všichni jsou v pořádku.
5 osob se zranilo při srážce dvou tramvají poblíž Mendlova náměstí v Brně.
Dálnici D8 poblíž 80. kilometru ve směru na Prahu ochromila nehoda dvou nákladních aut. Při dopravní nehodě jeden z řidičů zemřel.
Liberecký kraj - Na silnici I/13 na přemostění Nisy nad obcí Bílý Kostel se před půl osmou ráno střetlo nákladní vozidlo s osobním. Nehoda si vyžádala jedno smrtelné a jedno středně těžké zranění. Úsek je zcela uzavřen. Objízdná trasa je přes obec Bílý Kostel.
Aktuálně došlo ke střetu nákladního automobilu v osobním vlakem u obce Mokrovraty na příbramsku. Po nehodě došlo k vykolejení a převrácení vlakové soupravy. Záchranáři na místě ošetřují několik zraněných.
Další nebezpečná dopravní nehoda vlaku a nákladního auta se stala v Běrunicích na Nymbursku. Při nehodě se zranilo pět lidí, z toho jedna dívka je zraněna velmi vážně.
Hladina Divoké Orlice v Orlickém Záhoří na Rychnovsku po silném dešti odpoledne vystoupala nad hranici nejnižšího prvního povodňového stupně. Hladina by se mohla ještě zvýšit v noci.
Nový koronavirus už v Itálii zavinil smrt tří lidí. Podle úřadů je i třetí obětí starší osoba. Jedná se o ženu, která také trpěla rakovinou. Nakažených lidí koronavirem je v Itálii přes 130, nemocní jsou v pěti regionech na severu země.
České ministerstvo zahraničních věcí důrazně doporučuje občanům České republiky, aby nevyjížděli v souvislosti s infekcí koronaviru do Itálie.

MZV občanům ČR doporučuje, aby se zasaženým oblastem do doby vyřešení sanitární situace vyhnuli.

Upozorňuje, že v souvislosti s rozšířením koronaviru, byly v regionech Lombardie a Benátska, Piemontu a Emilia Romagna zrušeny všechny kulturní a sportovní akce, uzavřena jsou muzea, některé památky a divadla. Opatření platí do odvolání.