AKTU news
83 members
318 photos
6 videos
3 files
12 links
Informační kanál zpravodajské agentury AKTU.cz
Download Telegram
to view and join the conversation
Aktuálně policisté hasiči a záchranáři zasahují U Herinku na Pražském okruhu u smrtelné dopravní nehody
AKTU.cz: Podezřelé úmrtí řeší kriminalisté ve Wenzigově ulici v Praze. Připravujeme podrobnosti
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) rezignoval. Odchod z funkce oznámil v pondělí ráno na tiskové konferenci. Svoji rezignaci již předal premiérovi Andreji Babišovi.
Tragická dopravní nehoda uzavřela dálnici D1 u Brna. Nehoda se stala na 188. kilometru ve směru z Prahy na Ostravu mezi sjezdy 182 Kývalka a 190, který směřuje k Fakultní nemocnici Brno a Masarykově univerzitě. Na místě zemřeli tři lidé.
Desítky tun ryb uhynulých v řece Bečvě otrávily kyanidy. Potvrdily to výsledky rozborů vzorků vody. Inspekce životního prostředí teď bude hledat viníka.
Čtyři lidé byli zraněni nožem v Paříži poblíž redakce Charlie Hebdo. Pachatel je na utěku.
Konflikt mezi Azerbajdžánem a Arménií eskaluje. Fotografie ukazuje raketový útok na pozice jednotek Azerbajdžánu. Arménci také hlasí zraněné. Premiér Arménie vyzyvá k plné mobilizaci!
Vláda ve středu vyhlásí nouzový stav.

"Předpokládám, že na středu svoláme mimořádné jednání vlády, kde to budeme řešit," nechal se v debatě na TV Nova slyšet premiér Babiš. Zároveň připomněl, že už v úterý se sejde rada vlády pro zdravotní rizika. 
Policie prošetřuje kupčení hlasu při volbách ve volebním okrsků Karviná. Podle volební komisařky někdo měl hromadně přivážet bezdomovce a platit jim za vhození volebních lístků konkrétního kandidáta do urny. Na Lounsku pak v první volební den zemřel komisař.
Lékaři doporučili preventivně převézt amerického prezidenta Donalda Trumpa nakaženého koronavirem do vojenské nemocnice Waltera Reeda. Uvedla to v pátek pozdě večer agentura Reuters. Prezident tam má zůstat několik dnů.
ČHMŮ (Český hydrometeorologický ústav) vydal varování před deštěm, sněhem a možnými povodněmi. Výstraha platí pro celé Česko a v částí Pardubického kraje dokonce meteorologové vyhlásili nejvyšší stupeň nebezpečí.
Poblíž pražské části Černý most na pražském okruhu došlo k vážné nehodě pěti aut. Místo je neprůjezdné.
V Brodku u Přerova voda z řeky Olešnice zaplavila 5 ulic. Voda dokonce vnikla do 20 objektů. Hasiči museli dokonce použít velkokapacitní čerpadlo aby odčerpali lagunu. Nejvyšší povodňový stupeň, označovaný jako stav ohrožení, platil ve čtvrtek ráno kolem 5 ráno na 15 místech. Výstraha meteorologů před vysokým rizikem povodní platí až do odvolání pro celou Moravu a Slezsko
Policie zasahuje v sidle FAČRu. Aktuálně je zadrženo 19 osob včetně místopředsedy Fotbalové asociace Romana Berbra. Předmětem zásahu je korupce a ovlivňování zápasů.
Demonstrace na Staroměstském náměstí proti vládním opatřením byla aktuálně úředníky magistrátu rozlpuštěna.
Konvoj s polní nemocnicí dorazil aktualně z Hradce Králové do Letňan.