AKTU news
72 members
219 photos
2 videos
3 files
6 links
Informační kanál zpravodajské agentury AKTU.cz
Download Telegram
to view and join the conversation
Ledovka a silná mlha komplikuje dopravu na některých místech České republiky, například u Tehova na Praze východ uvízly na ledovce 3 autobusy. Komplikace jsou i na pražském okruhu u Lochkovskeho tunelu je také ledovka.
Na Pražském okruhu ve směru na letiště se stala vážná dopravní nehoda dvou nákladních vozidel a komunikace je neprůjezdná. Objízdná trasa je nastavena přes sjezd na Jesenici. Jedna osoba při nehodě zemřela.
Most s několika auty se zřítil na jihozápadě Francie v pondělí ráno. Při havárii zemřel nejméně jeden člověk.
Několik vážně zraněných lidí zůstalo po výbuchu, k němuž došlo v úterý dopoledne při výrobě chemických látek v Hamru na Jezeře na Českolipsku.
Aktualne na dalnici D10 ve smeru na Prahu na 22 kilometru narazilo 13 aut do zatim neznameho predmetu na dalnici.
Na severoitalské dálnici A6 do Turína se poblíž Savony zřítil asi 30 metrů dlouhý dálniční viadukt. Příčinou byl pravděpodobně sesuv půdy.
Kvuli letadlu, které neodpovídá na výzvy nad Washingtonem DC, se uzavřel Bilý dům a policie evakuovala Capitol Hill
Na jednom z Londýnských mostů se ozývá střelba. Anglická policie incident potvrdila, nicméně nechce být nijak konkrétní.
K dalšímu útoku nožem v supermarketu Grote Marktstraatt v Haagu v Holandsku. Podrobnosti nejsou zatím k dispozici.
Poblíž Londýna v Loughtonu v pondělí odpoledne najel 51letý muž do skupinky dětí. 12-ti letého chlapce zabil. Řidič byl zadržen policií. Pravděpodobně jde o úmysl.
Při nehodě dvou autobusů na Chodově v Praze se zranilo 13 dětí a 5 dospělích, byl vyhlášen i traumaplán.
V americkém přístavu Pearl Harbouru řádí aktivní střelec. 3 osoby byly zraněny, dvě z nich jsou v kritickém stavu. Probíhá policejní zásah
Slovenská policie podle listu Sme obvinila exprezidenta Andreje Kisku v souvislosti s jeho rodinnou firmou KTAG. Kiska stíhání odmítá.
Ester Ledecká vyhrála Ve sjezdu v Lake Louise. Startovala s číslem 26 a přesto dokázala všechny ostatní závodnice porazit. Poprvé v kariéře tak vyhrála závod v elitním seriálu.
Rusko bylo kvůli dopingu na 4 roky vyloučeno z olympiády i Mistrovství světa. Zákaz se týká zejména olympijských her v Tokiu 2020 zimní olympiády 2022 v Pekingu a světových šampionátu a v různých sportech. Zákaz je kvůli dopingovému skandálu, jehož posledním dějstvím byla manipulace z daty z moskevské laboratoře. O zákazu rozhodl výkonný Výbor světové antidopingové agentury
Aktuálně hoří v skanzenu Řepora v pražských Řeporyjích. Kompletně shořel jeden dům a kolárna.
Ve fakultní nemocnici v Ostravě se střílelo, na místě jsou i zranění. Z Prahy startuje vrtulníkem útvar rychlého nasazení
Zemřela švédská zpěvačka Marie Fredrikssonová (†61). Lidé ji znají z dua Roxett. Podlehla rakovině, s níž dlouhá léta bojovala a kvůli které dokonce ukončila svou hudební kariéru.
Naléhavá výzva veřejností. Policie pátrá po osobním vozidle Ford Focus stříbrné barvy 7B3 6121. V autě cestují zřejmě 3 muži podezřelí ze spácháni závažné tr. činnosti. Vozidlo se může pohybovat na Brněnsku ve směru od Třebíče. Volejte linku 158, posádku auta se nesnažte zadržet.
Zhruba před hodinou vyhlásil generál Haftar útok na Tripoli v Libyi. Podle pozorovatelů se také mobilizují jednotky Francie Egypta a Řecka. Pozorovatelé v Libyi tvrdí, že důvodem je krytí útoku na Tripoli. Haftar ( velitel Libyjské národní armády) utočí na vládu Sarraje v Tripoli.