Vykrádali domy i hospody po celé Praze. Gang měl u sebe i zbraně. Byl s nimi i nezletilý

Kriminalisté z Prahy III. obvinili čtyři muže a jednoho nezletilého z vloupání a krádeží. Gang si při vloupávání do domů, restaurací nebo firem přišel na zhruba dva miliony korun. V jednom případě také pachatelé hrozili střelnou zbraní ženě v jejím domě.

Čtveřice obviněných je ve věku od osmnácti  do osmačtyřiceti let. Nezletilému je pak čtrnáct. Policisté mají zadokumentováno minimálně 23 případů  se škodou dva miliony korun. Gang bral dřevěné europalety, vykrádal také automaty na rozměňování mincí.

„Vloupávali se také do rodinných domů, firem, restaurací a vozidel. V jednom z rodinných domů odcizili majetek za téměř půl milionu korun. Kamkoliv přišli, brali veškeré cennosti a následně věci prodávali v bazarech,“ dodala mluvčí policie Violeta Siřišťová.

V Satalicích dokonce dva z obviněných hrozili střelnou zbraní 66leté majitelce domu, do kterého se vloupali. Loupež nedokončili jen proto, že je vyrušil syn napadené ženy.

Jeden ze zadržených je stíhán vazebně, zbytek na svobodě. Nejmladší z gangu pak není trestně odpovědný. Policistům pomohlo při pátrání také to, že pachatelé po sobě nechali řadu stop a také byli na celé řadě kamerových záznamů. Z důvodu toho, že jsou ozbrojeni je zadržela zásahová jednotka.