Výbuch panelového domu v Kladně.

V dvanáctipatrovém domě v kladenských Kročehlavech se v brzkých raních hodinách ozval výbuch a následnězačalo hořet. Policisté, hasiči a záchranáři evakuovali přes sto nájemníků. V zdevastovaném bytě nalezli mrtvou ženu.

V Kladně v Americké ulici vyhořel byt v předposledním patře dvanáctipatrového panelového domu. Požáru měl předcházet výbuch. Aktuálně mluvčí hasičů Petr Svoboda výbuch nepotvrdil, uvedl: "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra.“ Obyvatelé však hovoří o velké ráně, která vyrazila okna.

V bytě, který zničil požár, byla nalezena mrtvá žena ročník 1958. S ní bydlel ještě muž ve stejných letech, kterému se podařilo vyběhnout ven. Záchranáři ho poté převezli do nemocnice s popáleninami. Zraněných lidí je podle hasičů nejméně čtrnáct. Policisté, hasiči a záchranáři také museli z domu evakuovat na 115 nájemníků. „Všechny osoby byly z domu evakuovány a bude jim zajištěno náhradní ubytování,“ dodali na twitteru středočeští hasiči. „Jeden ze zasahujících policistů se nadýchal zplodin z hoření. Po ošetření zdravotnické záchranné služby a nadýchání se kyslíku dál pokračoval v práci a pomáhá při evakuaci osob,“ uvedli na twitteru policisté.

Zásah a použití výškové techniky značně komplikovala zaparkovaná vozidla.