Vražedkyně propuštěná na svobodu v těhotenství, je opět v rukách policie. Ta ji obviňuje z křivého svědectví

Královehradecké policii se opět podařilo zadržet vražedkyni Janákovou, kterou propustil soudce kvůli těhotenství. Policie ji viní z křivého obvinění a podává návrh na vazbu.

Janáková (v současné době Nová) byla policisty zadržena v Lomnici nad Popelkou.

„Kriminalisté 29letou ženu obvinili ze spáchání úmyslného trestného činu křivé obvinění,”

sdělila ve středu mluvčí policie Ivana Ježková. Obvinění souvisí s předchozím šetřením Generální inspekce bezpečnostních sborů, které se týkalo Vazební věznice v Hradci Králové.

Janákovou, odsouzenou za vraždu a přípravu dalších, musel propustit v červnu ostravský soud kvůli jejímu těhotenství. Podle vyšetřovatelů počala ve vazební věznici v Hradci Králové.

Původně byli z oplodnění podezřelí dozorci, podle médií na ně ukázala právě Janáková, inspekce ale po Janákové porodu zjistila na základě DNA, že se má situace jinak. Televize Nova pak uvedla, že otcem dítěte je vězeň z vazební věznice.

Krajský soud v Hradci Králové původně uložil Janákové a jejímu manželovi Jaroslavovi (30) loni v říjnu doživotí za chladnokrevně provedenou vraždu sběratele mincí a přípravu či pokusy dalších čtyř vražd. Osmiletý trest dostal jejich kumpán Martin Herzán (43). Vrchní soud v Praze letos v odvolacím řízení tresty kromě Herzánova zmírnil - Janáka poslal za mříže na 28 let a jeho manželku na 30.

Policie znovu zadržela vražedkyni Janákovou

Zásahovka zadržela dvojici podezřelou z vraždy muže v Lázních Bělohrad