V Uhříněvsi vjel kamion do cesty vlaku. Na místě zasahoval i vrtulník

V Uhříněvsi vykolejil vlak, kterému na železničním přejezdu zkřížil cestu kamion. Koridor stojí. Doprava na trati se rozjede nejdřív večer.

V ulici U Starého mlýna v Uhříněvsi došlo na železničním přejezdu ke střetu osobního vlaku s kamionem. Ve vlaku cestovalo asi 300 osob, které museli hasiči evakuovat. Pomáhají jim překonat velký výškový rozdíl mezi schody vagónů a zemí a především s těžkými zavazadly.

Zraněných osob záchranáři napočítali celkem osm. Mluvčí pražské záchranky sdělila: "Ve vlaku je zraněný vlakvedoucí, pět dospělých a jedno dítě. Osmý zraněný je řidič kamionu." Dle našich informací zranění nebyla vážná, jak se předpokládalo. Původně k nehodě mířil i speciální krizový záchranářský vůz Atego a vrtulník.

V důsledku  nehody je poškozeno trakční vedení. Provoz na trati je tak zastaven. Vlaky z koridoru není ani kam odklonit a několik spojů už bylo i zrušeno. Vlaky tudy projedou pravděpodobně až večer.

Železniční přejezd je zabezpečený. Je opatřen jak světelnou signalizací, tak závorou. Proč kamion zůstal na přejezdu v době, kdy jím vlak projížděl, zatím není jasné. Šetří to policie a SŽDC.

V Uhříněvsi se srazil kamion s vlakem. ZDROJ: AKTU.NEWS, Jiří Forman

https://www.facebook.com/aktuzpravy/videos/937116249954956/