V kamionu, kde nalezla policie 39 mrtvol, objevili krvavé otisky

Ilustrační foto, Zdroj: Internet

V kamionu, který byl nalezen před pár dny v anglickém hrabství Essex se 39 mrtvolami, našli krvavé otisky. Svědčí to o dobývání se ven z přívěsu, jak uvedla britská média. Uvnitř kontejneru  mohla teplota klesnout až na minus 25 stupňů Celsia.

Když se otevřely dveře kontejneru, první svědky šokoval pohled na hromadu mrtvol ležících na sobě. Všude na dveřích byly krvavé otisky, jak na ně bušili,

uvedl zdroj deníku Mirror. V kontejneru s chladicí jednotkou mohlo být až minus pětadvacet stupňů, přičemž podle zdrojů britského deníku Daily Mail, byli migranti velmi málo oblečeni. Tentýž zdroj uvedl, že Vietnamci údajně pocházející ze stejné oblasti Can Loc tloukli na dveře kontejneru a snažili se přivolat pomoc.

Mrtví museli být už v Belgii

Oběťmi je 39 lidí s největší pravděpodobností migrantů, z čehož tam bylo osm žen a jednatřicet mužů. Informace o tom, že v kontejneru byl i jeden teenager se nepotvrdily, jak uvedla agentura DPA.

Deník The Sun napsal, že všichni lidé v přívěsu museli být mrtví už 12 hodin předtím, než dorazil kamion do Velké Británie. Odvolal se na starostu belgického města Zeebrugge Dirka De Fauwa, který uvedl, že pokud by byl někdo živý, tak by jej během kontroly zachytily termokamery v přístavu.

Byla nařízena soudní pitva, kterou podstoupilo zatím jedenáct těl. Richard Shepherd, přední britský patolog, oznámil že pitvy budou „velmi pomalým a organizovaným procesem“.

Odkud a kam

Policie zadržela kamion s 39 těly v noci na středu v anglickém hrabství Essex. Podle dosavadních informací měl kamion cestovat z belgického přístavu Zeebrugge do Velké Británie. Podle belgické prokuratury se dopravil do přístavu asi o půl třetí odpoledne, načež byl přepraven na lodi do anglického Purfleetu. Dále s kamionem jel řidič Mo Robison, který přejel do Severního Irska a chvíli po odjezdu z doků zajel do průmyslové zóny a zavolal policii.

Policie muže zadržela a obvinila z vraždy. Jestli řidič o lidech věděl a jak dlouho tam lidé byli zatím není jasné.

V souvislosti s případem byli zadrženi čtyři lidé. Manželé, kteří v minulosti kontejner vlastnili a osmačtyřicetiletý muž, který je podezřelý ze zabití a z podílu na pašování lidí a zabití