V Hloubětíně shořelo devět aut. Příčina je v šetření

Brzy ráno kolem půl páté vyrážely posádky hasičů a policistů do ulice Na Obrátce, kde hořela auta. Požár se velmi rychle šířil a to i tím, že auta byla zaparkovaná blízko sebe.

Praskání pneumatik a skel žárem a ohněm probudil celou ulici. Hořet začalo pravděpodobně od kola luxusního BMW X6. Požár se postupně rozšířil na další zaparkovaná auta. Při příjezdu hasičů byla už čtyři auta v plamenech. Nakonec bylo ohněm totálně zničeno pět aut. Další dvě auta se pak podařilo hasičům odtáhnout. Museli ale rozbít okna u řidiče.

Žár pak poškodil další zaparkovaná auta a to celkem 4. Dohromady tedy policisté šetří devět poškozených aut požárem. Při hašení pak hasičům nastala komplikace v prasknutí hadice. Ta praskla, když při hašení z jednoho z aut začal vytékat hořící benzín a dostal se až k hadici.

Příčinu šetří společně s hasiči i kriminalisté, kteří dorazili na místo. V tuto chvíli není jasné, proč auta začala hořet. Ohnisko požáru je ale podle prvotních odhadů u luxusního BMW u předního kola. Zda-li to byl úmysl, musí potvrdit vyšetřovatelé. Po vystydnutí trosek aut místo ještě ohledá speciálně vycvičený pes na určovaní akcelerantů hoření. Pes dokáže přesně určit, zda byla použita nějaká chemická látka při zapálení.