V Beskydech zasáhl blesk pět turistů. Všichni byli převezeni do nemocnic

Ve čtvrtek odpoledne zasáhl v Beskydech blesk skupinku pěti turistů, z nichž jeden je popálený a zbylí čtyři utrpěli otřes a další poranění vlivem pádu. Na pomoc vyrazila horská služba a čtyři posádky moravskoslezských záchranářů, a to z Frenštátu pod Radhoštěm, Frýdlantu nad Ostravicí a Nošovic.

Blesk zasáhl turisty okolo čtvrt na dvě odpoledne v horském terénu mezi Ostravicí a Lysou horou. Tuto pětičlennou skupinku tvořili tři mladistvé a dvě dospělé osoby.

„Posádky ošetřovaly skupinu pěti lidí, kteří byli během horské turistiky zasaženi účinkem blesku, jenž udeřil do blízkého stromu,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Nejhůř však skončil sedmnáctiletý mladý muž, který měl po zasažení bleskem spálené oblečení a utrpěl popáleniny prvního až druhého stupně.

„O rok mladší chlapec byl úderem blesku sražen k zemi, zasahující lékař u něj zjistil stopy po zásahu, neutrpěl však popáleniny. Dívka stejného věku byla po působení účinků blesku otřesená a prochladlá,“ popsal Humpl. Devatenáctiletá žena byla také otřesena a zranění žádná neměla. Nejstarší ze skupiny, padesátiletá žena, utrpěla úraz. „Úderem blesku byla podle všeho odhozena a při pádu na zem si poranila hlavu. Byla krátce v bezvědomí, se záchranáři však již později komunikovala,“ řekl Humpl.

Všechny osoby byly záchranáři ošetřeni a poté odvezeni do nemocnic.

„Mladík s popáleninami byl přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava, další čtyři pacienti do frýdecko-místecké nemocnice, a to na interní, úrazovou ambulanci a centrální příjem nemocných,“ doplnil Humpl.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..