U Košic uhořely tři děti. Požár byl založen úmyslně

V Košicích zemřely při požáru tři maličké děti. Policie prý zadržela podezřelého muže, který měl obydlí podpálit. Motivem by měla být msta za nevěru partnerky.

Tragické následky má požár chatky, který vypukl v úterý kolem osmé ráno v Košicích v Jarmočné ulici. Zemřely při něm tři malé děti, všechny mladší tří let.

Tomáš Berzetei, ředitel hasičů, uvedl: "Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že jde o provizorní chatu. Po zahájení hasebních prací nám svědci oznámili, že chybí tři děti. Po likvidaci požáru jsme bohužel našli všechny tři tělíčka bez známek života."

Rodiče dětí a čtyři děti stihli z hořícího obydlí utéct dřív, než se zřítila střecha. Hasiči jim ve své sanitce poskytli první pomoc.

Vyšetřovatelé na místě zjišťují, jak požáru došlo. Nevylučují ani cizí zavinění.

Druh matky, kterého slovenská média označují jako podezřelého z úmyslného zapálení, byl převezen na Kliniku popálenin a rekonstrukční chirurgie s popáleninami II. a III. stupně na 27 procentech těla. Mluvčí košické nemocnice Martina Pavliková informovala: "Nachází se na jednotce intenzivní péče ve vážném stavu. Ve spolupráci s policií bylo přijato potřebné bezpečnostní opatření."

Slovenská média hovoří o tom, že motivem požáru je msta za nevěru partnerky.