Tomáš Řepka byl propuštěn z vězení. Jeho první cesta mířila na benzínku ve Stodůlkách

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka (46) v pondělí opustil bránu věznice na Borech. Krajský soud v Plzni vyhověl jeho stížnosti proti rozhodnutí okresního soudu, který mu loni v listopadu zamítl žádost o podmíněném propuštění z výkonu trestu.

Řepku venku před věznicí čekala jeho přítelkyně Kateřina Kristelová se třemi bodyguardy. Bývalý fotbalista se s přítelkyní krátce přivítal před bránou věznice a pak nasedli do půjčeného nejnovějšího vozu škoda superb a velmi rychle odjeli i s ochrankou na Prahu. Vůz byl podle reportérů půjčen z půjčovny Leasepartner. Majitel společnosti odmítl tuto transakci komentovat a položil telefon.  Profesionální ochranka kvůli možnému sledování používá právě vozy z půjčovny.

Štábu AKTU.cz se i přes to povedlo dostihnout Tomáše s Kateřinou ve Stodůlkách na čerpací stanici. Tady zaúřadovala ochranka, která zablokovala našemu štábu auto, abychom nemohli další kroky Tomáše Řepky na svobodě sledovat. Podle konverzace bylo patrné, že jdou na oběd a poté jeli nejspíše domů.

Tomáš Řepka dostal tříletou zkušební dobu a dohled probačního úředníka. Odvolací soud pak konstatoval, že byly splněny všechny zákonné podmínky. Důvody rozhodnutí odvolacího soudu nejsou známy, neboť jednání bylo neveřejné.

Do borské věznice soud poslal příkaz k Řepkovu propuštění. Fotbalista se zprávu dozvěděl v zaměstnání v pekárně v Kaznějově, který je od věznice vzdálen asi 20 kilometrů.

Do vězení bývalý obránce Sparty nastoupil loni v květnu poté, co byl odsouzen na 2,5 roku za zpronevěru luxusního vozu, internetové útoky na svou druhou exmanželku a opakované řízení vozidla v opilosti. Soud později Řepkovi snížil trest o 293 dnů za 293 odpracovaných hodin veřejně prospěšných prací. Oficiální odchod z vězení měl Řepka v dubnu 2021.