Svoz odpadu bude v Praze o 30 procent dražší

Zdroj: Internet

Od příštího roku se v Praze zvýší poplatky za vývoz odpadu o 30 procent. Město zdražení zdůvodnilo tak, že potřebuje snížit částku, kterou za svoz odpadů doplácí. V pondělí o tom rozhodli pražští radní, kteří schválili změnu vyhlášky.

Nová vyhláška by měla do městské kasy přinést asi 220 milionů korun. Město zaplatí ročně za svoz 977 milionů a na poplatcích vybere 723 milionů korun. Rozdíl pak doplácí metropole.

Při zvýšení poplatku za komunální odpad o 30 procent budou výrazně sníženy náklady města na zajištění systému nakládání se směsným komunálním odpadem v Praze s tím, že finanční účast města se při plném výběru nově stanoveného poplatku sníží na asi tři procenta,

píše se v dokumentu, jak uvedly novinky.cz. Cena svozu se odvíjí od velikosti kontejneru a četnosti. Nyní se pohybuje mezi 86 až 5737 korunami měsíčně.

Radní schválili také vývoz bioodpadu. Městská firma Pražské služby (PSAS) nabízí vývoz bioodpadu od 1346 korun ročně za 120litrový  kontejner jednou za 14 dní. Jakmile převezme službu město, mají být podle dokumentu ceny poloviční. Město si tak slibuje rozšíření svozu bioodpadu.

 

Barbora Prchalová, Aktu.news