Střelba v tramvaji v nizozemském Utrechtu, kde jsou nejméně tři mrtví

V nizozemském Utrechtu neznámý pachatel začal střílet v tramvaji. Na místě zranil několik cestujících.

Policie místo uzavřela i pro osobní dopravu. Pachatel měl podle svědků několik kompliců.

Následky jsou tragické. Nejméně tři osoby utrpěly smrtelná zranění a několik dalších osob bylo zraněno. Policie po utočnících pátrá.

Ve městě Utrecht a jeho okolí byl vyhlášen nejvyšší stupeň teroristické hrozby, a to až do 18 hodin, přičemž radnice vyzvala všechny obyvatele, aby neopouštěli svá obydlí.

Policie již ale zadržela sedmatřicetiletého Gökmena Tanise původem z Turecka. Při provedených domovních prohlídkách zadrželi kromě podezřelého Tanise dalšího muže, u něhož se zatím neví, zda má co dočinění s dopolední střelbou v tramvaji. O tom informovala tamní policie na Twitteru.

Ke střelbě došlo před jedenáctou hodinou dopolední v tramvaji a dosud není jasné, zda je pachatel jeden či je jich více. Jaký byl motiv ale ještě není jasné, každopádně se prověřuje, zda nejde o motiv teroristický. Pachatel měl jednoduše v tramvají vytáhnout zbraň a střílet po cestujících.

Nad městem a jeho okolí létaly záchranářské vrtulníky a monitorovaly celou situaci. Do bezpečnostního opatření byla nasazena také armáda.

Ve městě byly uzavřeny všechny budovy a také mešity.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..