Společnost Apple dnes představila novinky, mezi nimiž je i nový iPhone 11 Pro

Máme pro vás opravdu velká oznámení 

Touto větou začala konference od Applu v Californii v Cupertinu, kde byla představena řada nových produktů. Událost probíhala od 19:00 v Divadle Steva Jobse v Apple Parku. Bylo představeno spoustu inovací mezi nimiž byl i iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Ke každému produktu Apple přidali něco nového. Novodobé příslušenství k iPadu sedmé generace, nová herní platforma Arcade v Appstoru a další novinky.

Během konference byl představen úplně nový iPhone a to hned tři modely. Prvním z nich je iPhone 11, který bude dostupný v šesti barvách. Chytrý telefon využívá techniku Dolby Atmos a vytváří pocit, že zvuk je kolem vás. Má dva fotoaparáty, tedy rychlejší zaostření a širší záběr. Milovníci selfie naleznou ve smartphonu i nové efekty například night mode nebo efekt zpomalení. Zajímavostí pro fanoušky Applu je i zvýšená životnost baterie telefonu.

Kromě iPhonu 11, jehož příchod byl očekáván, odhalili tvůrci i iPhone Pro. Podle Applu je to zatím nejvýkonnější chytrý telefon, který kdy vytvořili. Rovněž využívá technologii Dolby Atmos a životnost baterie vývojáři dotáhli na maximum. Hlavním rozdílem mezi modelem 11 a 11 Pro je fotoaparát. U iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max jsou kamery hned tři. Poslední dva modely by měly mít rychlejší nabíjení a špičkovou grafiku.

Byla také představena inovace Appstore, kde nově najdeme aplikaci Arcade. Tam nalezneme stovky her v top grafice, které nelze spustit jinde než na Apple zařízeních. Arcade bude dostupná od 19. září.

Apple Tv+ ukázala trailery zbrusu nových filmů a show, které poběží od 1.listopadu.

iPad sedmé generace byl představen na konferenci s novým operačním systémem iPadOS a také příslušenstvím, a to s klávesnicí a perem. Má novou domovskou obrazovku a design.

Dalším produktem v novém světle jsou Apple Watch series 5 s vylepšením designu a aplikace zdraví.

Většina nově představených produktů má být dostupná kolem 20. září 2019.