Slovenskému prezidentovi byla uložena pokuta. Kiska přijde o tři platy

Výbor slovenského parlamentu uložil prezidentu Andreji Kiskovi pokutu ve výši tří měsíčních platů, a to kvůli financování Kiskovy předvolební kampaně z roku 2013 a 2014.

Pro udělení pokuty se rozhodlo devět členů parlamentu, přičemž dva nesouhlasili a tři se zdrželi hlasování. Pokuta mu byla uložena po skončení daňové kontroly ve společnosti KTAG, kterou Kiska spoluvlastní. Tato společnost vedla Kiskovu předvolební kampaň a vynaložila zjevné finance právě na jeho kampaň a neoprávněně si snížila daňový základ o přibližně 3,5 milionu korun.

„Rozhodli jsme na základě informací z finanční správy. Byla mu uložena pokuta za to, že neuvedl závazek, který mu vznikl tím, že za něj firma KTAG dělala kampaň,“ vysvětlil místopředseda výboru Róbert Puci ze Směru-sociální demokracie.

Slovenský prezident si měsíčně vydělá asi 5 tisíc eur, což je na naši měnu okolo 128 tisíc korun. Nicméně o Kiskovi je známo, že svůj plat pravidelně každý měsíc rozděluje deseti sociálně slabším rodinám.

„Je to jasně politické rozhodnutí. Prezident celý svůj plat rozdává na charitu, poslanci tak chtějí ukrátit 30 rodin v nouzi o tisíce eur. Prezident doposud rozdal asi 300 tisíc eur (téměř osm milionů korun) 600 konkrétním rodinám,“ řekl Roman Krpelan, mluvčí prezidenta Kisky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..