Salon Dlouhovláska vyrábí paruky z pravých vlasů pro nemocné. Testy odhalily, že paruky jsou z umělých vláken.

Webový portál Extra.cz upozornil na dění okolo darování vlasů pro nemocné děti, které zprostředkovává salon Dlouhovláska. Vyrábí paruky z pravých vlasů pro nemocné, dostávají se však paruky tam, kam mají?

Paruka pro nemocnou Zuzanku z vlasů vyrobena nebyla, podle testů je z umělého vlákna, které se používá například na pletení svetrů. Kam zmizely opravdové vlasy je záhadou, kterou majitelka nevysvětlila.

Salon se specializuje na výkup vlasů a prodlužování. Cena jedné paruky z lidských vlasů se pohybuje okolo 20 tisíc korun, majitelka Petra Valentová však chtěla pomáhat a zrealizovala charitu.

Dlouhovláska pomáhá výrobou a darováním paruk z pravých vlasů, které jsou pro obdarované vyráběny na míru z darovaných vlasů,

je uvedeno na jejich webových stránkách. Salon odebírá vlasy od dárců z celé České republiky. Buď se nechá ostříhat přímo v salonu a nebo zašle na danou adresu.

Problematika spočívá v tom, že paruky z pravých vlasů nebyly vždy z vlasů. Například u malé Zuzanky, která dostala paruku z pravých vlasů, ale po nějaké době se jí začal dělat exém na hlavě. Paní Tůmová, maminka Zuzanky, vznesla dotaz na Salon, zdali by mohla kontaktovat dárce, ale odpovědi se nedočkala. Komunikace se salonem vázla natolik, že si maminka nechala udělat test, kde se ukázalo, že paruka není z vlasů. Přitom byla opakovaně ujišťována pravostí vlasů. Ukázalo se, že ta, kterou nosila nemocná Zuzanka, je z syntetického polyamidu s hedvábím.

Majitelka Dlouhovlásky stále tvrdila, že vlasy jsou pravé. Problémy hlásili i další lidé, majitelka nereagovala na žádné výzvy ke komunikaci o darovaných vlasech.