Rozsáhlý požár vojenského prostoru Libavá na Olomoucku

Na Olomoucku byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. Rozsáhlý požár ve vojenském prostoru Libavá si v ranních hodinách vyžádá i vrtulník. Hoří na ploše 10 hektarů. Z důvodu nedostupnosti dojezdu cisteren je nutné natáhnout desítky metrů hadicového vedení.

Zásah hasičů při požáru byl komplikován větrem a také těžko dostupným terénem, kam hasiči nemohli zajet s cisternami. Po několika hodinách se podařilo dostat požár pod kontrolu. V neděli uvedl přednosta újezdního úřadu Ladislav Zakuťanský, že příčina požáru nesouvisí s vojenskou činností.

„Bylo to na Velké Střelné, ve vojenském prostoru. Od Města Libavá je to zhruba pět kilometrů směrem do vojenského prostoru, takže nás se to netýkalo,“ řekl místostarosta Města Libavá Pavel Dvořák. Podotkl, že požárem bylo zasaženo místo přímo ve vojenském prostoru.

Přednosta Zakuťanský řekl, že požár zasáhl prostor okolo devíti hektarů. „Co vím, požár je lokalizován, na místě zůstávají ještě nějaké hasičské jednotky. Příčina je nejasná. O víkendu výcvikovém prostoru nebyl ani voják, nestřílelo se, požár tak nebyl důsledkem vojenské činnosti,“ dodal Zakuťanský.

„Situaci komplikuje vítr. Náročný zásah pro hasiče, z důvodu nedostupnosti dojezdu cisteren je nutné natáhnout desítky metrů hadicového vedení na několika úsecích,“ zveřejnili olomoučtí hasiči v noci na twitteru.

Ve Vojenském prostoru Libavá stále pokračuje zásah hasičů, který je rozdělen na dva úseky a čerpací stanoviště. Ráno se prostřídaly jednotky a pokračují dál v náročném zásahu, který bude na dalších několik hodin.

 

Odkaz na video

 

 
Zdroj: Twitter Hasiči Olomouc

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..