Převrácená nákladní loď v Rumunsku vezla 14 tisíc ovcí

Zdroj: Youtube.com

V rumunském přístavu Midia se převrátila loď převážející ovce. Posádka 22 Syřanů měla namířeno do Saúdské Arábie. Loď Queen Hind vyplula v neděli kolem poledne a hned kousek od přístavu se převrhla, jak uvedla stanice BBC.

Na lodi dlouhé osmdesát pět metrů bylo 14 tisíc ovcí. Zatím se jich podařilo zachránit jen 32, protože vylezly z lodi a plavaly v moři. K ostatním ovcím se už večer záchranáři nedostali kvůli tmě. Pokračují v převážení ovcí do bezpečí v pondělí.

Už jsme malé množství zachránily. Plavaly v moři,

uvedla tisková mluvčí záchranářů Ana-Maria Stoicaová pro BBC. Posádka plula pod vlajkou Palau. Jeden z námořníků údajně spadl do vody a byl podchlazený převezen do nemocnice. Podle Stoicaové spadl, avšak byl velice rychle zachráněn. Všichni členové posádky jsou v bezpečí.

Na místě zasahují policisté, hasiči i rumunská pobřežní stráž. Zatím se neví, co nehodu způsobilo. Po skončení záchrany ovcí začne vyšetřování, jak k incidentu došlo. Gabriel Paun z nevládní organizace Animals Internacional řekl agentuře AFP, že loď mohla být přetížena. Prý to byl letos patnáctý výjezd lodi Queen Hind s takovým nákladem.

Přístav Midia je využíván pro nakládání a převážení živých zvířat a dodávky ropy. Rumunsko je jeden z největších vývozců hospodářských zvířat v Evropské unii. Za poslední dva roky vyvezlo dva miliony ovcí především do Jordánska, Libanonu a Libye.