Pozor na podvodné zprávy. Tváří se jako Alza.cz nebo Penny Market

Zdroj: Twitter

Podvodnými zprávami, kterých stále přibývá, se snaží útočníci získat peníze či citlivé osobní informace. Tentokrát se vydávají za zaměstnance Alzy, Penny Marketu, Lidlu nebo DM drogerie.

Ve zprávě přijde text s informací o výhře a následuje odkaz, na který když podle podvodníků kliknete, tak potvrdíte svou „výhru“. Minulý týden šlo o falešné zprávy, kde se kyberzločinec odkazoval na prodejce elektroniky Alza.cz. Postupně se podvodníci začali vydávat i za zaměstnance dalších společností.

 

Jakmile důvěřiví lidé na odkaz kliknou, ocitnou se na webové stránce s přesnějšími informacemi ohledně výhry a jediné, co musí udělat je zaplatit manipulační poplatek 1 korunu, aby výhru získali.

Podvodníci tak získají informace o kreditní kartě, které se dají zneužít. Na zprávu by uživatel neměl vůbec reagovat a rozhodně nic nevyplňovat.

Zatím byly evidované podvody za společnosti Alza.cz, Penny Market, Lidl a DM drogerie. Není vyloučeno, že kyberzločinci se vydávají i za jiné společnosti nebo teprve začnou.

 

Barbora Prchalová, Aktu.news