Požár bytu v pražské ulici U smaltovny

Požár bytu v ulici U smaltovny v pražských Holešovicích, poblíž bubenského nádraží, si vyžádal příjezd všech složek IZS. Na místě bylo několik zraněných, mezi kterými záchranáři ošetřují děti i seniory. Zdravotníci přijeli i se speciálním vozem Atego.

https://www.facebook.com/aktuzpravy/videos/423401708514213/

Celkem bylo při požáru zraněno patnáct osob, přičemž někteří se nadýchali kouře a tři hasiči byli lehce popáleni. Tuto informaci potvrdily mluvčí hasičů Kateřina Suchánská a mluvčí zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Kvůli požáru bytu byl celý dům evakuován, nicméně příčina zatím známá není. Evakuováno bylo přibližně 45 osob. Hasiči zaznamenali během jejich zasahování několik výbuchů, za které nejspíš mohla munice a chemikálie v bytě.

Na místo přijely po půl osmé večer čtyři jednotky hasičů, chemická služba, zdravotnická záchranná služba a policisté. Záchranka vyhlásila 1. stupeň traumatologického plánu, který se vyhlašuje při mimořádných situacích, kde je větší počet zraněných. Na místo byl také povolán pyrotechnik.

Po osmé hodině večerní dostali hasiči požár pod kontrolu, avšak před 21. hodinou stále dohašovali oheň. Aktuálně na místě zasahuje pyrotechnik a kriminalisté, kteří vyšetřují proč k požáru došlo a hlavně proč měl majitel bytu doma zakazanou munici a nebezpečné chemikalie.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Video_Widget“][/siteorigin_widget]

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..