Potápěči pátrají po dělníkovi, který spadl do výpusti hluboké šest metrů

V hlavním městě bojují všichni záchranáři o život dělníka, který v pondělí spadl do šest metrů hluboké výpusti na dešťovou vodu. Na místě, kde došlo k události, a to v Patočkově ulici v Praze 6, zasahují hasiči, policisté, záchranáři a pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací. Potápěči nyní provádějí kompletní průzkum kanalizace.

„Při stavbě hotelu spadl dělník do kanalizační stoky a byl pravděpodobně odplaven vodou,“ podal informace na policejním twitteru o zásahu všech složek Integrovaného záchranného systému mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Martin Kavka, mluvčí pražských hasičů, k tomu doplnil, že na místo byly vyslány tři jednotky včetně potápěčů a lezců. Dále byl také povolán tým USAR, který je specializovaný na vyhledávání lidí.

Práci všem záchranářům a specialistům vyhledávání dělníka komplikuje déšť, protože se v kanále vytváří silný proud, ale i přes to potápěči pátrají po muži dál.

Do výpusti při rekonstrukci hotelu Pyramida spadl ještě jeden, třicetiletý dělník, kterého se ale podařilo zachránit. „Muž byl po vyšetření a zajištění tepelného komfortu převezen s podchlazením a oděrkami do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích,“ informovala na sociální síti mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

"Na celý průběh akce dohlíží za záchrannou službu dvě posádky a inspektor."

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..