Pošta chce zdražovat, proti tomu se zvedla vlna odporu zákazníků

Nespokojení klienti České pošty agresivně reagují na kontroverzní krok pošty směrem ke zdražovaní služeb. Zdražovaní kritizují zejména ti, kteří mají s poštou negativní zkušenost. Pošta se brání, že někteří z jejich klientů mohou dokonce ušetřit.

„Nedá se jednoznačně říci, že odesílání balíků prostřednictvím České pošty podraží. Někteří zákazníci naopak při odesílání balíků mohou nyní ušetřit. Navíc zavádíme tzv. e-štítek, což znamená, že si klient v aplikaci nebo na webu www.postaonline.cz předvyplní adresní údaje. Klient ušetří jednak čas u poštovní přepážky a navíc získá slevu 10 Kč. Další slevu na odesílání balíků ve výši 10 Kč získají klienti, kteří jsou držiteli Zákaznické karty České pošty,“ sdělil AKTU.cz mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Balíky se nebudou už posuzovat podle váhy, ale podle rozměrů. S – 35 cm, M – 50 cm, L – 100 cm, XL 240 cm. Pošta chce touto změnou zefektivnit procesy při třídění balíků či přepravě. Pokud má balík standardizovaný obal může se se ním při přepravě lépe manipulovat. Naopak pokud balík tvar nedrží musí se třídit ručně nikoliv automaticky. Výhody to bude mít i takové, že si sám klient balík může změřit a bude vědět, kolik na přepážce zaplatí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..