Policie dopadla nebezpečné lupiče z pumpy na Žižkově. Přišla si pro ně zásahovka

Dva lupiči kteří tento týden ve čtvrtek přepadli čerpací stanici na pražském Žižkově a pak se pokusili ukrást Porsche  a ukradli další auto byli dopadeni včera v odpoledních hodinách. Pražským kriminalistům k tomu tedy stačili dva dny, aby pachatele vypátrali a zadrželi.

Pro jednoho z lupičů si došla zásahová jednotka v součinnosti s kriminalisty do hostelu na Plzeňské v Praze. Zadržení proběhlo čistě a profesionálně plně v režii zásahové jednotky. Pachatel podle informací AKTU.cz nekladl odpor a byl zásahem překvapen. 

Druhého pachatele také zadrželi kriminalisté sloužící na Zenklově ulici, kam oba pachatele eskortovala zásahová jednotka.  Mělo by jít o rusky hovořící cizince pravděpodobně z Ukrajiny. Státní zástupce v tuto chvíli zpracovává společně s kriminalisty návrh na vazbu. 

Lupiči za velmi dramatických okolností přepadli čerpací stanici na Žižkově. Pod pistolí si vynutili vydání hotovosti, poté se pokusili ukrást od stojanu zaparkované auto Porsche. Jeho majitelka se jen tak tak ubránila francouzskými holemi. Lupiči proto na útěku o ulici dále ukradli vůz škoda Octávia a to tak, že namířili zbraň na řidiče. Auto později policisté nalezli o několik kilometrů dále na pražské Palmovce.