Podezřelý z bombového útoku v Lyonu je stále na útěku

Francouzská policie pátrá po podezřelé osobě, která by mohla být strůjcem bomby, jež explodovala včera okolo půl šesté večer na pěší zóně Victora Huga. Podle posledních informací si exploze vyžádala třináct lehce zraněných osob. Mezi zraněnými měli být čtyři muži a devět žen, včetně desetileté dívky. Většina z nich utrpěla lehké zranění od skla z chladícího pultu, které se roztříštilo vlivem výbuchu.

Úřady nasadily veškeré prostředky na to, aby se co nejdříve zjistila totožnost pachatele bombového útoku v centru Lyonu a jeho následnému dopadení. Taktéž omezily z bezpečnostních důvodů plánované demonstrace, které měly probíhat v sobotu, ale až do večera jsou zakázané. Jedná se o demonstrace za zlepšení klimatu, také za svobodné Alžírsko a nevylučují se ani nenahlášené akce takzvaných žlutých vest, kdy právě jejich demonstrace bývají spojeny s násilnými nepokoji.

Za páteční útok se doposud nikdo nepřihlásil, avšak podezřelý muž, který byl kamerami zachycen při pokládání balíčku, je pořád na útěku. Podezřelý měl mít na sobě sluneční brýle, černé tričko s dlouhým rukávem, světlé kraťasy a navíc vedl jízdní kolo.

Policie se obrátila na občany s prosbou, aby jim pomohli při pátrání po pachateli, avšak navíc veřejnost před ním varovali, že může jít o nebezpečnou osobu, která může být i ozbrojená. Od pátečního večera se přihlásilo několik desítek svědků, jejichž výpovědi se zpracovávají.

„V Lyonu máme poměrně rozsáhlé monitorování ulic kamerami. Je (na jejich záběrech) vidět osoba přijíždějící a odjíždějící na kole a také zřejmě budeme mít svědky, což by mohlo vyšetřování posunout kupředu,“ uvedl starosta Lyonu a bývalý ministr vnitra Gérard Collomb po jeho návratu z Japonska.
Událostí se zabývá protiteroristické oddělení pařížské prokuratury, avšak zatím tento útok nebyl označen jako protiteroristrický.

„Je ještě příliš brzy na to říci, zda lze tento čin označit za teroristický útok,“ řekla v pátek večer francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubetová.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..