Osmnáctiletý řidič nezvládl řízení, jedna mladší spolujezdkyně je po smrti, druhá vážně zraněná.

Osmnáctiletý mladík vjel nedaleko Domažlic do protisměru, kde narazil do druhého auta. Nehodu nepřežila sedmnáctiletá dívka, o rok mladší bojuje o život. Další tři jsou v nemocnici.

Vážná nehoda se stala na Domažlicku poslední adventní neděli večer mezi Draženovem a Ždánovem. Podle informací policie osmnáctiletý mladík vlivem nepřiměřené rychlosti dostal na silnici smyk a narazil do protijedoucího vozidla, které řídil pětadvacetiletý muž.

Ještě než se k nehodě dostaly záchranné složky, pomáhali zraněným kolemjedoucí.

Ve vozidle, které řídil viník nehody, cestovaly další tři osoby, všichni nezletilí.  Nejhorší zranění utrpěly dvě dívky, které seděly na zadních sedadlech. Sedmnáctiletou se záchranáři spolu s hasiči snažili oživit, ale jejich snaha byla marná. Šestnáctiletá bojuje o život v nemocnici, kam ji transportoval vrtulník. Řidič a chlapec, který seděl na sedadle spolujezdce, byli zraněni lehce. Mluvčí záchranky doplnila: "Oba lehce zraněné mladíky jsme transportovali pozemní cestou kvůli závažnému mechanizmu úrazu také na akutní zónu Fakultní nemocnice Lochotín."

Ve Fakultní nemocnici skončil i řidič druhého vozidla se středně těžkým zraněním.

"Dechové zkoušky na alkohol u obou řidičů vyšly s negativním výsledkem. Kriminalisté zahájí úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti," doplnila mluvčí policie.