Nový robot udělá vojáky zastaralé, ale má to háček. Není skutečný.

Zdroj: Youtube

Společnost Corridor Digital se sídlem v Los Angeles produkuje krátká videa pomocí vizuálních efektů a animací. Na výsluní je teď video o novodobém robotovi, vedle kterého vypadají vojáci zastarale. Je to parodie na roboty vývojářské společnosti Boston Dynamics. Na videích pracuje devítičlenný tým, jehož zakladatelé jsou režiséři Niko Pueringer a Sam Gorski.

Přesnost, rychlost a nebezpečí. Takto by se dalo mluvit o populárním videu firmy Corridor Digital, kde přechází zrak nad dovednostmi umělé inteligence. Video má asi čtyři minuty a znázorňuje robota, který střílí na terče a u toho je rozptylován lidskou rasou. Nemine cíl, avšak člověka nezastřelí. V závěru videa dojde k reakci, kterou člověk nemůže předvídat, a tak umělá inteligence proklouzne člověku mezi prsty.

Autoři naznačili, že video je tematicky pro představu, jak by mohlo dojít k nadvládě robotů. Nejprve by se stali vojáky, ale až se jim postaví něco do cesty, může být rázem všechno jinak a člověk se stane cílem inteligence, kterou sám vytvořil. Naráží tím na vývojářskou firmu Boston Dynamics ve spolupráci s agenturou DARPA, která vytvořila dvounohého humanoidního robota. Ten byl představen v roce 2013.

Jeden z fanoušků napsal na Twitter Corridor Digital, že dát „to se mi líbí“ nestačí a je třeba video sdílet, což je nejvíce, co můžeme udělat. Na to reagovala vývojářská společnost slovy:

Je to o tom nenechat roboty převzít nadvládu. Vraťte sílu zpět z algoritmu!