Na Štědrý den „vybílili“ tři domy téměř v jedné ulici. Přesně jako ve filmu Sám doma. Policie hledá svědky

Tři vykradené domy v Horních Jirčanech během několika málo hodin přímo na Štědrý den jako z filmu Sám doma. Kde dva povedení zlodějíčci vykrádají domy lidí, kteří na Štědrý den odjeli na dovolenou. V Jirčanech se zatím pachatele chytit nepodařilo.

V ulicích Borůvková a Azalková řádili zloději před půl osmou večer. Policisté včetně výjezdu pak museli zajistit důkazy ve třech domech. Co se ztratilo policie nechce upřesňovat. Na místě byla i soukromá ochranná služba, která jeden z domů hlídá.

Policie kromě svědků zajišťovala i důkazy a vyzývá každého, kdo by viděl něco podezřelého, ať se přihlásí na linku 158. Podezřelé auto v ulici nebo pohyb osob by mohl detektivům pomoci.

Místní obyvatelé uvažují o různých možnostech zabezpečení svých obydlí. V tomto regionu prý totiž řádí nějaký gang, který i v okolních obcích vykrádá domy.

Metod zabezpečení je hned několik. Od čidel pohybu až po fotopasti a alarmy, které vám přímo na mobil pošlou notifikaci i s fotografií, co se v okolí čidla či fotopasti aktuálně děje.