Na Slovensku během cvičení došlo stíhačce palivo, zřítila se

V sobotu večer se na Slovensku při cvičení zřítila vojenská stíhačka MiG-29. Informovalo o tom slovenské ministerstvo obrany. Pilot se stihl katapultovat a je v pořádku.

Stíhačka se zřítila kolem půl desáté večer nedaleko Nitry poblíž měsra Zlaté Moravce. Ministr obrany Peter Gajdoš hned vyrazil na místo. Přes sociální sítě pak informoval, že se pilot katapultoval a přežil.

Příčinou pádu by mohl podle prvních informací být nedostatek paliva způsobéný poruchou.

Cvičení se účastnily dva letouny, druhý v pořádku přistál.

Nehoda se stala o půl desáte večer u obce Zlaté Moravce v Nitranském kraji. "V sobotu ve večerních hodinách spadl stíhací letoun MiG-29," napsalo slovenské ministerstvo obrany na svých webových stránkách s tím, že šlo o cvičný let.

 

Pilot se údajně katapultoval a je v pořádku. "Druhému letadlu se podařilo v pořádku přistát," dodalo ministerstvo. Na místě nehody by měl být i slovenský ministr obrany Peter Gajdoš.

Podobné nehody se v historii nevyhnuly ani České republice. V roce 1998 se nad českobudějovickým sídlištěm Vltava srazily vojenské stíhačky. Po dopadu jedné z nich hořela nejen auta, ale také paneláky. Kromě obrovských škod se jako zázrakem nikomu nic vážného nestalo.

Podle prvotních informací vojenskému letounu nejspíš došlo palivo. "Finální příčina bude předmětem vyšetřování. Nedostatek paliva může být způsobený také technickou závadou," uvedli slovenští policisté.