Michigan je prvním státem zakazujícím elektronické cigarety s příchutí

V americkém státu Michigan platí od středy zákaz prodeje elektronických cigaret. Guvernérka státu, Gretchen Whitmerová, udělala z Michiganu první stát, kde jsou tyto produkty zakázané, kvůli údajným klamavým reklamám a příchutím cukrovinek, které navádějí děti ke kouření.

Podle guvernérky jsou elektronické cigarety nebezpečné hlavně kvůli zájmu nezletilých. Výrobci totiž používají příchuť sladkostí, které by mohly děti přivádět na nikotinovou cestu. To se rozhodla Gretchen Whitmenová zastavit a nařídila michiganskému ministerstvu zdravotnictví zakázat prodej i reklamu těchto výrobků.

Firmy prodávající inhalační výrobky používají příchuti sladkostí, aby připoutaly děti k nikotinu, a zveřejňují klamavá tvrzení o bezpečnosti těchto výrobků. To dneškem končí,

uvedla v prohlášení. Prodejci by se měli přizpůsobit nařízení do jednoho měsíce, avšak podle agentury AP je vysoce pravděpodobné, že se obrátí na soud.

S podobnou problematikou se v loňském roce potýkal New York, kdy se téměř pětina středoškolských studentů přiznala k užívání elektronických cigaret. Odborníci tento trend označili za epidemii.