Kurz bitcoinu výrazně stoupá

Hodnota bitcoinu prudce roste, kdy za jeden den tato virtuální měna připsala víc jak tisíc dolarů, což je v přepočtu 23 tisíc korun. Za posledních jedenáct měsíců dosáhl bitcoin své nejvyšší hodnoty. Naposledy dosáhla tato měna takto vysokého kurzu loni v červnu.

Po dosažení nejvyšší hodnoty pak ale přišel pád, a to zprvu na 6400 dolarů (146 700 korun) a poté na 3200 dolarů (73 400 korun).

Velký zlom přišel v dubnu. Cena vzrostla na víc než 114 tisíc korun, což byla překonána hranice 5 tisíc dolarů za minci. Minulý týden ale byla překonána hranice 6 tisíc dolarů a tento týden v pondělí 7 tisíc dolarů. V úterý se kurz vytáhnul až na 8300 dolarů.

Důležité je také zmínit, že na konci roku 2017 hodnota dosáhla 20 tisíc dolarů, což je v přepočtu více než 450 tisíc korun.

Virtuální měny nemají jednotnou cenu, obchoduje se s nimi ve směnárnách či burzách v závislosti na volatilitě, kdy rozdíly cen se můžou lišit v řádech několika tisíc korun.

Bitcoin byl vytvořen anonymním vývojářem, který vystupoval pod přezdívkou Satoš Nakamoto, avšak dodnes nikdo neví, o koho se jedná. K autorství bitcoinu se v roce 2016 přihlásil Australan Craig Wright, nicméně ten ale neposkytl zcela přesvědčivé důkazy. V roce 2017 byl za autora bitcoinu označován americký podnikatel a vizionář Elon Musk, který ale toto popřel a autorství popřel.

Poslední bitcoin by měl být v roce 2140, kdy počet mincí by měl ve zmíněném roce dosáhnout 21 milionů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..