Kontrola farmářských trhů v Praze: špatné skladování, prošlé potraviny a výrobky neznámého původu

V Praze veterináři kontrolovali farmářské trhy. Navštívili čtrnáct trhů a provedli 53 kontrol. Loni dosahovaly chyby 24 procent, letos je navýšení o dvě procenta, tedy 26 procent. Nejzávažnějšími chybami bylo prodávání prošlých potravin nebo prodej potravin neznámého původu.

V šesti případech došlo i k zákazu prodeje živočišných produktů a příkazu k jejich likvidaci, jak uvedl Petr Majer za Státní veterinární správu. Například na Palackého náměstí, Praha 2, objevili veterináři skladování masných výrobku mimo chladící zařízení. Uvnitř masných výrobků dosahovala teplota až devatenáct stupňů.

Potraviny volně ložené na pultě nebyly chráněné před kontaminací, na stánku chyběl odpovídající přívod vody. Nebyl uveden přesný obchodní název a adresa výrobce. SVS na místě zakázala prodávat všech 130 kilogramů masných výrobků. U 30 kilogramů špekáčků navíc nařídila likvidaci na náklady provozovatele,

uvedl Majer. Kontrola také přišla na výrobky pocházející z obchodů s pozastavenou činností. Jídlo rovněž nebylo chráněno před vnější kontaminací a u některých potravin docházelo i ke špatnému skladování.

Za porušení zákonu o potravinách lze uložit pokutu ve výši až padesát milionů. Kontroly farmářských trhů potrvají až do konce sezony.