K vážné nehodě na D1 hasiči dopravovali vyprošťovací zařízení vrtulníkem

Vážná dopravní nehoda se stala na zúžené dálnici D1 nedaleko 61. kilometru ve směru na Brno. Záchranné složky měli problém se k nehodě dostat. Hasiči k nehodě dopravovali vyprošťovací zařízení letecky.

Nehoda se stala na 61. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Dálnice se v tomto úseku opravuje a provoz probíhá na jedné polovině dálnice. Řidič dodávky nedobrzdil a narazil do kamionu. Zezadu do dodávky narazilo osobní auto, které bylo převáženo na podvalníku.

Na dálnici se okamžitě začaly tvořit dlouhé kolony, přes které se hasiči ani záchranáři nemohli prodrat. Operační středisko to vyřešilo tak, že na místo vyslalo dva vrtulníky. V jednom letěli spolu s pilotem hasiči-lezci a na palubě měli naložené vyprošťovací zařízení, které potřebovali na vyproštění zaklíněného hasiče. Nakonec se ale k nehodě dostali hasiči v protisměru po silnici rychleji, tak tento vrtulník byl odvolán.

Komplikace s dopravou jsou i na objízdných trasách. Průjezdy i zde blokují rekonstrukce nadjezdů i podjezdů, místy jsou silnice blokované stavební technikou.

Záchranáři ošetřili celkem čtyři osoby. Dvě z místa s vážným poraněním transportoval vrtulník LZS, dvě odvezly sanitky.

Omezení na dálnici bude dle všeho trvat minimálně do 14 hodin. Doporučujeme řidičům se místu vyhnout a sjet už na 35. kilometru.