Izrael zlikvidoval čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Zdroj: Twitter (Ofir Gendelman)

Izraelský systém protiraketové obrany Ocelová kopule v úterý zničil čtyři rakety, které byly na území vypáleny ze Sýrie. Pro list Ha´arec to uvedly Izraelské obranné síly. Krátce na to údajně explodovalo několik střel u Damašku v místech, odkud byly původně vypáleny rakety na Izrael. Agentura AP informovala o tom, že kvůli útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách.

Izraelská protivzdušná obrana zneškodnila čtyři střely vypálené ze Sýrie na izraelské území, když se v izraelských vesnicích na Golanech rozezněly poplašné sirény. Ani jedna ze střel v Izraeli cíl nezasáhla,

oznámila izraelská armáda. Rakety dokonce rozezněly varovné systémy na Golanských výšinách, což probudilo obyvatele. Izrael však rakety sestřelil.

Exilová organizace SOHR uvedla, že pět raket zasáhlo oblast jižně od Damašku, tedy místo odkud byly rakety na Izrael vypáleny. Ruská agentura Sputnik s odkazem na zdroj v Sýrii oznámila, že střely vyletěly z oblasti syrsko-libanonské hranice.

Syrská agentura SANA také uvedla, že poblíž damašského mezinárodního letiště byl slyšet hlasitý výbuch, avšak bližší informace neposkytla. Není jisté zdali spolu incidenty souvisejí.

 

Opakované ostřelování Damašku

Není to poprvé v tomto roce, co Izrael vypálil rakety na jižní oblasti Damašku. Šlo mu o íránské jednotky a Íránem podporované milice, které stojí v syrské občanské válce na straně prezidenta Bašára Asada. Rakety údajně opakovaně letěly přes libanonský vzdušný prostor. Izraelská armáda v minulosti útoky na Sýrii přiznala.

Izraelský tisk informoval, že armáda zahájila v pondělí na severu Izraele bez ohlášení dvoudenní manévry, které zahrnovaly vojáky s letadly a další technikou. Cílem je oveření připravenosti severního armádního okruhu.