Čeští junioři slaví výhru ve florbale a vezou si zlaté medaile! S přehledem porazili Švédy

Finále mistrovství světa ve florbalu dopadlo pro Českou republiku nejlépe jak jen mohlo. Junioři porazili Švédy 8:2 a získali tak zlaté medaile. Tohle je první zlato v české florbalové historii v rámci juniorských šampionátů.

V první části šampionátu ovládli Češi Švédy v poměru 5:1, což tak protistrana zjistila, že má proti sobě těžkého soupeře. Ve druhé části pak po čtyřech minutách prostřední dvacetiminutovky navýšil skóre Kreysa. Ten s míčkem běžel přes osu hřiště a zamířil do branky, kdy o něco později dal gól kapitán Juha. Poté korunoval individuální akcí Langer.

Ve třetí třetině Švédsko dokázalo dvakrát snížit na rozdíl dvou branek, kdy to byl poprvé Eriksson a pak na Eremiášovu trefu zareagoval Wettergren. V závěru zápasu se pak prosadil Šindler s pátým gólem a následně se do prázdné sítě trefili Šebek, Juha a Langer.

Čeští junioři svým zápasem přepsali historii v českém florbalu, kdy ve finále světového šampionátu zvítězili nad Švédy v poměru 8:2. Celkem tak vyhráli pět zápasů, z čehož dvakrát porazili Švédsko. Zasloužili si tak zlaté medaile.

Česko – Švédsko 8:2 (0:0, 3:0, 5:2)

Branky: 25. Kreysa (Langer), 30. Juha (Řezáč), 31. Langer (Šebek), 45. Eremiáš (Řezáč), 53. Šindler (Forman), 58. Šebek, 59. Juha (Haleš), 60. Langer – 42. Eriksson (Kalentun), 48. Wettergren.

Sestava českých hráčů: Haleš – Koláčný, Doubek, Malina, Beneš, Sládeček, Sádlo, Havlas – Řezáč, Eremiáš, Juha – Buršík, Šindler, Forman – Šebek, Langer, Kreysa – Švéda, Boček. Trenér: Jiří Jakoubek.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..