Česko svírá ledovka a silná mlha, havaroval i autobus

Ledovka a silná mlha komplikuje dopravu na některých místech České republiky. Například u Tehova na Praze východ uvízly na ledovce tři autobusy. Komplikace jsou i na pražském okruhu u Lochkovskeho tunelu, kde je také ledovka.
Komplikace jsou i na dálnici D 10. Poblíž 30. kilometru je hromadná nehoda směrem na Prahu.

V Břeclavi pak policisté vyšetřují v Lidické ulici ranní nehodu autobusu, nákladního auta a osobního auta. Nehoda se stala kolem šesté ráno a na místě bylo 7 zraněných. Silnice č.55 je zatím uzavřena a doprava je odkloněna za sjezdem z dálnice D2.

Linkový autobus byl na cestě se šesti cestujícími směrem na Hodonín a srazil se s dodávkou v protisměru na namrzlé silnici.

Dodávka vezla na návěsu domácí bazén. Náklad se rozkmital a dodávka bokem narazila do linkového autobusu,

uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Následně do návěsu dodávky narazilo osobní auto Ford Mondeo. Autobus uhýbal ze silnice, takže po nehodě zůstal opřený o svodidla a hasiči museli pomáhat řidiči dostat se z vozu.

Vzhledem k tomu, že autobus stojí prakticky na mostě, museli hasiči vysadit několik jeho oken, aby pasažéry vytáhli ven z autobusu,

uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský. Na místě bylo šest jen lehce zraněných osob, které byly hned ošetřeny.

Poskytli jsme všem šesti pacientům přednemocniční péči a pět z nich převezli do břeclavské nemocnice k následnému ošetření, jednu lehce zraněnou ženu jsme ponechali na místě,

řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.