„Byla to poslední kapka, musel jsem použít střelnou zbraň!“ Říká policista jehož střely zastavily řidiče v kradeném autě na Jižní spojce

Včerejší policejní honička s řidičem v kradené dodávce, který vjel do protisměru na Jižní spojce a naboural tři auta, v podstatě policistovi nedávala jinou možnost, než po rychle a nebezpečně jedoucím autě v protisměru vystřelit. Řidič si totiž rozrážel cestu mezi auty a protože měl velkou dodávku, měl i proti osobním autům převahu. O jeho úmyslech nezastavit jednoznačně hovoří i to, že najížděl na policisty a naboural na 300metrovém úseku čtyři auta. Při posledním najetí na policistu z cizinecké policie jeho kolega neváhal a pěti ranami prostřelil zběsile jedoucímu řidiče přední a zadní kola dodávky.

Zároveň jejich auto posloužilo jako zátaras, kdy řidič dodávky zaváhal kudy má jet dál. To byla šance pro policisty, kteří násilím řidiče vytáhli ven a zpacifikovali ho. Připomeňme, že řidič seděl v kradeném autě, s několika zákazy řízení a odmítl zkoušku na alkohol a drogy. V minulosti měl majetkovou trestnou činnost.

Při honičce pak zranil sebe a lehce mladého tělesně postiženého chlapce, který seděl v jedné z dodávek, kterou zběsile jedoucí řidič naboural. Muži hrozí obvinění hned z několika trestných činů mimo jiné obecné ohrožení. a útok na úřední osobu.

O případu jsme psali zde.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Video_Widget“][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Video_Widget“][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Video_Widget“][/siteorigin_widget]

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..