Během víkendu zemřelo několik lidí kvůli dopravním nehodám

O víkendu se stalo hned několik dopravních nehod. V sobotu se srazilo auto s osobním vlakem na přejezdu u Hodějic a jeden člověk zemřel. Ve stejný den se zranili dva lidé při nehodě na sjezdu z Pražského okruhu na Barrandov, kde se střetlo auto s dodávkou. Sobotní dopoledne se srazil autobus s autem na Chrudimsku a tři lidé jsou zranění. V neděli okolo půl druhé odpoledne srazilo osobní auto matku s dcerou v Rumburku, přičemž matka nehodu nepřežila a dcera je vážně zraněná.

Při srážce auta s vlakem na Vyškovsku v sobotu odpoledne zemřel řidič osobního vozidla. Vlak jel cestou ze Slavkova a vezl přibližně sto cestujících. Podle policejní mluvčí Alice Musilové nebyl nikdo ve vlaku zraněn.

Řidič k přejezdu, který je zabezpečen světelnou signalizací bez závor, přijel ve směru od Hodějic. Jak nám potvrdil svědek nehody, signalizace byla v té době v provozu, řidič vjel na přejezd navzdory výstražným světlům. V autě cestoval sám, jeho totožnost zjišťujeme,

uvedla Musilová.

Ve stejný den dostal řidič citroenu smyk na mokré silnici a vjel do protisměru, kde se srazil s dodávkou. Stalo se to u sjezdu na Barrandov. Zranili se dva lidé.

Oba byli po ošetření převezeni do nemocnice,

řekla mluvčí záchranky Jana Poštová Novinkám.

U obce Kočí na Chrudimsku se v sobotu dopoledne srazil autobus s osobním autem, opět na mokré vozovce. Autobus převážel asi 40 cestujících, zraněni byli tři cestující v autě.

V Ústeckém kraji ve městě Rumburk došlo ke střetu osobního automobilu se dvěma chodci. Matka zemřela na místě a dcera skončila s vážným zraněním v nemocnici.

Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjely v sobotu odpoledne na obchvat Kolína. Čelně se tam střetlo nákladní auto s osobním. Řidič náklaďáku nebyl zraněn, avšak řidič auta náraz nepřežil. Silnice byla několik hodin uzavřena.

Nehoda na Kolínsku

Barbora Prchalová, Aktu.news