Australanka zachránila před smrtí v plamenech medvídka koalu

Zdroj: Video

Australanka z Nového Jižního Walesu zachránila před ohněm medvídka koalu. Zabalila ho do trička a zachránila mu tak život. Utrpěl mnoho popálenin a byl převezený do nemocnice. Měl by se zotavit.

Lezl po stromě a na zadní tlapky mu už šlehaly plameny, tak jsem ho zabalila do trička a podařilo se mi ho sundat ze stromu. Byl hrozně rozpálený,

popisovala situaci zachránkyně Toni Dohertyová pro stanici CNN. Poté co žena sundala koalu z doutnajícího stromu, poskytla mu rovněž první pomoc. Zchladila mu vodou popáleniny a dala napít.

Zvíře si převzali hasiči, kteří ho odvezli do veterinární nemocnice Port Macquaire specializované na pomoc ohroženým koalám. Cheyne Flanagan, ředitel nemocnice, uvedl že koala pojmenovaný Lewis má to nejhorší za sebou a už se zotavuje. Dostává se mu profesionální péče. Vrátila se mu chuť k jídlu a dostal hydratující roztok v kapačkách.

 

 

„Je to asi nejhorší případ, jaký tu máme. Má ošklivě popálené tlapky, končetiny a částečně i intimní partie. Poznamenalo ho to celého. Ale koukněte na něj. Velmi mu chutná a líbí se mu tu. Má tu pětihvězdičkový servis,“ popsal Flanagan agentuře Reuters.

Pokud by se Toni Dohertyová nezachovala tak pohotově, byl by to medvídkův konec. Skončil by v plamenech.

Byl to prostě instinkt. Vidět bezbranné zvíře lezoucí přímo do ohně…Věděla jsem, že pokud ho rychle nesundám, skončí v plamenech. Takže jsem si řekla: dostaň se k němu, sundej ho. A když byl v bezpečí, myslela jsem na to, jestli máme v autě nějakou vodu. Bylo to pudové jednání,

vysvětlila zachránkyně. V Austrálii už několik týdnů hoří lesy. Nový Jižní Wales a Queensland se proměnily v ohnivé peklo, které podle předpovědi počasí zůstane zatím neměnné. Během požárů již zahynuli nejméně čtyři osoby a oheň zničil přes tři sta domů. Plameny sežehly již milion hektarů porostu.