Area 51: Z nevinného vtipu na Facebooku se stala událost, kde chce masa lidí odhalit tajemství mimozemské civilizace

Nadšenci z celého světa se tento víkend schází ve vzdálené poušti v Nevadě u vojenské oblasti 51. Lidé stojící u hranice Area51 drží cedule s nápisy, kde je psáno, že chtějí spatřit mimozemskou rasu nebo že ji chtějí osvobodit. Začalo to jako nevinný vtip na Facebooku událostí, Storm Area51 – They can´t stop us all (Bouře v oblasti 51, nemůžou nás zastavit všechny), kterou založil mladý podnikatel Matty Roberts. Festivaly se uskuteční v Rachel a v Hiko v Nevadě.

Na tento víkend byla od června naplánovaná událost na Facebooku, která nečekaně vzbudila zájem u milionů lidí. Zvědavost lidstva to dotáhla až ke zrealizování akce, a to je vyčkávání u vojenské oblasti 51 a skandování, že lidé chtějí spatřit mimozemšťany. Dalším důvodem, proč lidé přijeli je, že chtějí, aby vláda osvobodila tuto rasu. Podle nich nemá právo na to je držet, pokud tam opravdu jsou.

Akce nabírá spíše nádech protestů. Sešli se fanoušci „zelených mužíčků“ a chtějí jednat. Na sociálních sítích se mezi sebou baví rovněž o „naruto  běhu“. Jelikož po překročení hranice Area51 je to ještě nějaký kus k vojenské základně, chtějí se tam dostat rychle tím, že poběží stylem „naruto běh“, aby se stihli k základně dostat.

Místní obyvatelé však festival u domu mít nechtějí a už vůbec ne dav „podivínů“, stejně jako armáda, která si pro jistotu zavolala posily. Na masu lidí reagovaly i úřady. Letectvo to prý bere velmi vážně, jak uvedl David Goldfein novinářům.

Náš národ má tajemství a ta tajemství si zaslouží ochranu.

Podle zúčastněných to byla špatná volba sdělení, pokud nechtějí, aby se lidé motali kolem základny. Na sociálních sítích, konkrétně na Twitteru, lidé nesdílí stejný názor. Někdo věc podporuje se slovy kéž bych tam mohl být a někdo, že je to sebevražda.

Šli na vojenskou základnu doslova jen pro zábavu!!!

napsal na Twitter jeden uživatel vyjadřující se k tématu. Masa lidí tam přišla hned z několika důvodů. Někteří chtějí údajné mimozemšťany osvobodit, jiní mají potřebu je jen vidět. Druhů nápisů je tam spousta: „Osvoboďte mimozemšťany od vlády“, „Ukažte nám je!“, Zavřeni? Proč?“ a další… Některé výstřední postavičky se oblékly i do kostýmů.

 

Storm Area 51, They Can´t Stop All of Us jako pouhý internetový vtip

Za celým děním stojí mladý podnikatel jménem Matty Robertson. Udělal událost na Facebooku jako vtip a k jeho překvapení na ni reagovala obrovská masa lidí.

Byl to jen vtip. Nečekal jsem, že by opravdu někdo přišel,

vyjádřil se k dění tvůrce. Avšak všechny velké akce se dotýkají i okolí. Na festivaly reagovali i místní, kteří chtějí podniknout právní kroky proti podnikateli. Ten však pokrčil rameny. Fanoušci se tázali tvůrce, zdali dorazí podpořit to, co „omylem“ naplánoval. Matty však jen oznámil, že nejspíše bude raději doma.

Autor článku: Barbora Prchalová