Tři smrtelné nehody v neděli večer! Na dálnici D7 při hromadné nehodě, na Nymbursku při nárazu do stromu a na Strakonicku při odtahu

V neděli večer se odehrály tři tragické dopravní nehody, při kterých zemřely tři osoby a šest bylo těžce zraněno.

K první smrtelné nehodě vyjížděly všechny složky IZS na Nymbursko, kde havaroval mladý řidič se dvěma mladými spolujezdci do stromu. K nehodě došlo mezi obcemi Netřebice a Činěves. Na místě podlehl zranění jeden ze spolujezdců, druhý i s řidičem utrpěli těžká zranění. Řidič byl vrtulníkem transportovaný do střešovické nemocnice, spolujezdec byl pak sanitou převezen do vinohradské nemocnice v Praze.

Další život hasl při hromadné dopravní nehodě na dálnici D7, a to na 12. km ve směru na Slaný. Tomu předcházela nejméně dvě oznámení na linku 158, že v protisměru jede auto. Asi minutu na to došlo ke střetu. Řidič osobního vozidla Škoda Fabia, který jel v protisměru, se střetl s jedoucí dodávkou, do které pak následně narazila další čtyři vozidla.

Řidič, který jel v protisměru, na místě podlehl zranění a řidič z dodávky byl s vážným zraněním vrtulníkem transportován do pražské nemocnice. Dálnice D7 je ve směru na Slaný uzavřena a odklon dopravy je veden na Exit7 - Bouchalka.  Podle informací AKTU.cz by mělo jít o angličana, který si spletl směr jízdy.

 

K další smrtelné nehodě došlo u Strakonic. Tady se porouchala dodávka. Ta zastavila u krajnice. Při nakladání na odtahovou službu do ní narazilo další auto. Jedna žena zemřela v osobním autě, které do dodávky na odtahové službě nabouralo, se zranily tři osoby.