Nebezpeční muži prchali ve stříbrném Fordu před policií. Teď už jsou zadržení a v cele

Policisté našli auto, po kterém pátrali v souvislosti s trestnou činností na Třebíčsku, odstavené na Žďársku. Chvíli poté dodali, že kriminalisté zadrželi dvě osoby z posádky vozidla. ,,Hledané vozidlo Ford Focus policisté nalezli na Žďársku. Zásahová jednotka Jihomoravského kraje pak zadržela také na Žďársku dvě podezřelé osoby, které tvořily posádku hledaného vozidla. Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie varovala od počátku, aby se nikdo nepokoušel muže v autě zastavit, z toho důvodu, že by mohli být nebezpeční. Nicméně žádné bližší informace poskytnout nechtěla. Až večer sdělila podrobnosti.

„Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. „Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet,“ doplnila.

Opatření policistů znamenalo komplikace v dopravě na Brněnsku. „Pokud máme někde vytipovaná vozidla a zastavujeme je, může to vést ke kolonám. Stejná situace může nastat i ve chvíli, kdy například kvůli vytipovaným autům svedeme jízdní pruhy do jednoho. Je to ale běžný postup,“ řekl mluvčí jihomoravské policie Petr Zámečník.

Nadále se ale pátrá i po třetí osobě, která od střelby odjížděla. „Není důvod nepředpokládat, že by tam mohly být tři osoby,“ uvedla Čírtková. Dva muži, kteří byli zadržení, jsou nyní v cele.

Agentura AKTU.cz uvedla, že podle zatím neověřených informací jde o pachatele, které měl někdo vyrušit při páchání trestné činnosti, a proto se pak dali na útěk, kdy navíc hrozili střelnou zbraní.

 

Na Brněnsku policie pátrá po třech mužích, kteří jsou podezřelí ze závažného trestného činu. Podle policie ujíždějí ve stříbrném vozidle značky Ford Focus. Policie varuje: Jsou nebezpeční, nesnažte se je zadržet, volejte hned 158!

Policie na sociálních sítích zveřejnila naléhavou výzvu veřejnosti: "Pátráme po osobním vozidle Ford Focus stříbrné barvy RZ 7B3 6121. V autě ujíždějí zřejmě tři muži podezřelí ze spáchání závažné trestní činnosti." Auto by se mělo pohybovat na Třebíčsku nebo v okolí Brna.

Policie žádá svědky, aby ihned volali linku 158.