Při výbuchu plynu v Prešově zemřelo pět lidí. Hrozí zřícení celého paneláku

Na sídlišti ve slovenském Prešově vybuchl plyn. Exploze panelový dům zdemolovala, hrozí jeho zřícení. Zahynulo nejméně pět lidí. Několik lidí je uvězněno na střeše domu.

Plyn vybuchl asi čtvrt hodinu po poledni v jednom z bytů dvanáctipatrového obytného domu na sídlišti v Prešově v ulici Mukačevská.  V domě zůstali lidé, kteří se nemohli dostat ven, protože exploze poškodila schodiště. Někteří byli uvězněni na střeše vysoké budovy. Hasiči se je snažili evakuovat pomocí žebříků. Většině obyvatel se ale podařilo vyběhnout ještě před příjezdem záchranných složek.

Počet obětí se postupně zvyšuje, nejdříve policie potvrdila tři mrtvé, záchranáři následně oznámili čtyři oběti a hasiči poté uvedli, že našli pátého člověka bez známek života. Jeden muž měl zemřít po pádu z balkonu. Stoupá i počet zraněných.

Na místě zasahuje 60 profeisonálních, 25 dobrovolných hasičů a speciálně vycvičení báňští záchranáři.

Primátorka města Andrea Turčanová vyhlásila v Prešově mimořádný stav a svolala krizový štáb.Na místo míří premiér Peter Pellegrini, ministryně vnitra Denisa Saková a ministryně zdravotnictví Andrea Kalavská.