V Itálii se zřítila část dálničního mostu, záchranáři pátrají po případných obětech

V neděli odpoledne se zřítila část dálničního mostu v Itálii, kvůli sesuvu půdy. Není jasné zdali někdo zůstal v troskách. Záchranáři pátrají po případných obětech. Zastaven byl provoz dálnice ve směru Turín mezi Savonou a Altare z bezpečnostních důvodů v obou směrech.

Silné deště zasáhly italský region Ligurie, což způsobilo sesuv půdy. Kvůli němu se zhroutilo třicet metrů dálnice spojující Turín a Savonu na severu země. Informovala o tom agentura AP. Na místě zasahují záchranáři, kteří místo prohledávají. Neví se, jestli zrovna v dobu pádu někdo jel po mostě.

Mezi Turínem a Janovem spadlo do vody auto. Tři lidé se zachránili a jeden se stále pohřešuje. Nedaleko Turína se vylila řeka Pád. Země se nyní potýká s častými a silnými dešti, stejně tak region Ligurie. Tam bylo podle La Notizii zatím evakuováno 181 lidí a dalších osm set je odříznuto od světa. Podobně je na tom Francie, kde si záplavy vyžádaly již dva mrtvé, v Itálii se zatím jedna osoba pohřešuje. Voda zaplavila také centrum Benátek.