Mechanici Red Bullu uskutečnili přezutí pneumatik ve stavu beztíže

Zdroj: Youtube.com

Mechanici týmu Formule 1 Aston Martin Red Bull Racing přišli s nápadem přezout pneumatiky ve stavu beztíže. Dokáží vyměnit kola za méně než dvě sekundy, teď se rozhodli dokázat něco většího.

Do vzduchu museli hned několikrát kvůli nácviku. Potřebovali k realizaci deset kameramanů, kteří absolvovali základní výcvik kosmonautů a šestnáct mechaniků. Použili speciální výcvikové letadlo Iljušin II-76 MDK, které je upraveno k simulaci nulové gravitace. Naložili dovnitř auto a vzlétli do výšky jedenáct kilometrů. Po zapnutí tréninkového módu stavu beztíže dokázali vyměnit pneumatiky.

V létě jsme testovali pneumatiky na okruhu Paula Ricarda ve Francii, když se mě zeptali, zda se nechceme zúčastnit výstupu ve stavu beztíže,

sdělil mechanik Paul Knight na webu Red Bullu. Pokračoval s tím, že přípravy i samotné provedení bylo legrace. Jako tým zkusili mnoho senzačních věcí, ale podle jeho slov tato zkušenost byla úplně něco jiného, nesrovnatelného. Vzali si nějaké rady od zkušených kosmonautů, co mohou očekávat a jak se s tím vypořádat.

Mechanici Red Bull udivují svět. Během uplynulého víkendu dokázali přezout auto za 1,82 sekundy při Velké ceně Brazílie a vylepšili tak světový rekord. Později přišli s nápadem uskutečnit něco do té chvíle nepředstavitelné. Ohromili tak nejen své fanoušky, ale i celý svět.