Meteorologové vydali výstrahu, do Česka přivane silný vítr

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silným větrem. Týká se to kraje Libereckého, Pardubického, Jihomoravského a Vysočiny. Výstraha platí až do konce týdne.

Vítr by měl podle meteorologů dosahovat v nárazech rychlosti až sedmdesát kilometrů za hodinu. Uvádí také možné poškození stromů, lesních porostů a možné škody na budovách. Venku by lidé měli být opatrní kvůli možnému pohybu uvolněných předmětů ve vzduchu.

Střední Evropa se bude nacházet v jihovýchodním proudění mezi hlubokou tlakovou níží, která bude postupovat z Biskajského zálivu nad západní Středomoří, a mohutnou tlakovou výší nad Ruskem,

stojí na webu ČHMÚ. Upozornili také na to, že lidé mají být za volantem opatrní, na horách omezit túry a vyhnout se zejména hřebenovým partiím.

Teploty v pátek se budou pohybovat v rozmezí 8 až 12 stupňů. Na většině území Česka bude zataženo a místy déšť. V sobotu bude zataženo, místy polojasno. Nejvyšší teploty přes den dosáhnou 6 až 10 stupňů Celsia. Rychlost větru v tento den může dosáhnout 90 kilometrů za hodinu na horách. Neděle bude mírnější, vítr zeslábne a teploty budou podobné jako v sobotu.

 

Zdroj: ČHMÚ