Těla zmizelého páru z Prahy nalezla policie v nádrži Švihov

Policisté našli v přehradní nádrži Švihov těla zmizelého páru z Prahy, jejichž vůz byl nalezen v Maďarsku. Ze zvlášť závažného zločinu vraždy byl již dříve obviněn čtyřiadvacetiletý muž, což uvedl ve středu šéf pražské mordparty Josef Mareš.

Těla pohřešované dvojice vyzvedla policie 23. a 24. října z nádrže Švihov, známé jako Želivka. Zpočátku nebylo možné těla ztotožnit z důvodu několikaměsíční doby v nádrži. Až potom test DNA prokázal, že se jedná o pohřešovaný pár.

„Pohřešovaná měla vilu za cca 50 milionů, po jejím zmizení došlo na snahy o převod jistými firmami, za kterými stoji dva obvinění mladíci. Obviněny muž z vraždy přestal po obvinění vypovídat, druhy neřekl nic,“ řekl Mareš.

Šéf pražské mordparty trošku nastínil, jaké byly mezi aktéry kauzy vztahy. Mladíci se měli s párem podle něj seznámit, když sháněli ubytování ve vile poškozené ženy. Blíže ale odmítl sdělit jakékoliv podrobnosti se slovy, že se na případu stále pracuje. Pražští kriminalisté ale vědí, jak byl pár usmrcen a proč vlastně skončilo vozidlo polité chemikálií v Maďarsku.

Pár, třiasedmdesátiletá žena a sedmapadesátiletý muž, zmizel v červnu. Policie po těchto osobách ihned vyhlásila celostátní pátrání. Po nějaké době bylo nalezeno auto v Maďarsku ve městě Ostřihom, které leží nedaleko slovenských hranic. Automobil Renault Fluence modré barvy byl bez registračních značek a politý chemikálií. Zmizelý pár byl svědky naposledy viděn u dálnice D1 na 66. kilometru u obce Loket před provozovnou McDonald´.

Začátkem září kriminalisté zadrželi dva muže ve věku čtyřiadvacet let. Jeden z nich byl obviněn z vraždy s loupežným motivem, který skončil ve vazbě a druhý muž byl obviněn z podvodu.