V Berlíně pobodal útočník syna bývalého německého prezidenta

Zdroj: Twitter (picture-alliance/SCHROEWIG/E. Oertwig)

Při veřejné přednášce v Berlíně byl zabit syn bývalého německého prezidenta Richarda von Weizsäckera, lékař Fritz von Weizsäcker. Ten byl večer přednášejícím a podle deníku Der Tagesspiegel útočník lékaře ubodal nožem. Policie zadržela padesátisedmiletého muže.

Identitu oběti potrvdili místní politici, nikoliv zatím policie. Ta pouze uvedla, že i přes poskytnutou první pomoc zemřel. Podezřelý muž z útoku byl zadržen policií, avšak jeho motiv zatím není znám. Podle deníku Bild se snažil chránit von Weizsäckera jeden člověk z publika, který byl údajně policistou, který byl na přednášce v soukromém zájmu. Skončil těžce zraněný. Publikum pak pomohlo zadržet pachatele, jak uvedla agentura DPA.

Na Twitteru o této události informoval předseda svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner, který potvrdil, že jde o syna bývalého prezidenta.

„Můj přítel Fritz von Weizsäcker byl dnes v Berlíně ubodán. Byl to vášnivý lékař a skvělá osoba. Znovu se ptáme, v jakém světě to žijeme,“ napsal na sociální síť.

Fritz von Weizsäcker (59) vedl od roku 2005 interní oddělení kliniky Schlosspark v berlínské čtvrti Charlottenburg, kde se udál úterní incident. Lékař zrovna přednášel na téma steatózy (ztučnění) jater a přišlo si ho poslechnout asi dvacet lidí. Klinika takové přednášky pro veřejnost pořádá pravidelně.

Byl jedním ze čtyř dětí, v té době ještě primátora západního Berlína a později prezidenta Spolkové republiky Německo. Bývalý prezident Richard von Weizsäcker zemřel v roce 2015.