MIMOŘÁDNĚ: Při nehodě u Nitry zemřelo dvanáct osob

Zdroj: HaZZ

U Nitry na jihu Slovenska se srazil autobus s kamionem. Podle slovenských hasičů nehodu nepřežilo dvanáct osob a dalších patnáct je zraněných.

Slovenští hasiči uvedli, že počet mrtvých může ještě stoupnout. Nehoda se stala po poledni na silnici z Nitry do Zlatých Moravců u Malanty.

Můžeme potvrdit, že došlo k dopravní nehodě autobusu s nákladním autem. Jde o nehodu s hromadným postižením lidí. Záchranáři momentálně na místě ošetřují a třídí zraněné. Jelo tam sedm sanitek záchranné služby. Je tam jeden vrtulník a přiletí další. Bližší informace o přesném počtu zraněných zatím nemohu poskytnout,

uvedl mluvčí operačního střediska záchranky Jozef Mináč pro Topky.sk. Policie oznámila, že silnice je dočasně uzavřena.

K nehodě se vyjádřila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na sociální síti.

Správa o zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá mala také tragické následky, v nás všetkých vyvoláva hlboký smútok. V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať. Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám.

Premiér Slovenské republiky přerušil kvůli nehodě oficiální návštěvu Kypru a vrací se zpět do země.

Na místo nehody míří i ministryně zdravotnictví A.Kalavska a ministryně vnitra D.Sakova