Atletkou roku je potřetí překážkářka Zuzana Hejnová

Zdroj: Facebook Zuzana Hejnová

Pátá žena světového šampionátu v Dauhá, která se stabilně na trati 400 metrů drží na prvních příčkách v Diamantové lize se stala potřetí Atletkou roku. Zuzana Hejnová se svými úspěchy vyšvihla nad oštěpaře Jakuba Vadlejcha a koulaře Tomáše Staňka.

Překážkářka tak navázala na sezonu 2013 a 2015. To triumfovala v anketě Českého atletického svazu. Letos se Hejnová vrátila na scénu po  loňských četných zdravotních potížích. Přestože veleúspěšnou sezonu neměla, nikdo ji tento rok nepředehnal.

O výsledku hlasovalo 141 funkcionářů, novinářů a trenérů a získala 1367 bodů. Oštěpař Jakub Vadlejch byl 167 bodů za ní. Mistrovství světa Česku nevyneslo žádné medaile a Hejnová s Vadlejchem se umístili na nejvyšších příčkách v české reprezentaci. Koulař Tomáš Staněk si třetí místo zasloužil díky bronzové medaili na halovém mistrovství světa v Glasgow.

Od čtvrtého místa pokračovaly atletky reprezentující v disciplíně hod oštěpem. O čtvrté místo se zasloužila devítinásobná Atletka roku Barbora Špotáková a hned za ní Nikola Ogrodníková.

První příčku trenérky roku obsadila Dana Jandová, která má zároveň na starost sportovní přípravu Atletky roku Hejnové.